Blu DeTiger z nowym singlem zapowiadającym debiutancki album

Źródło: Universal Music Polska
01/31/24

Blu DeTiger z nowym singlem zapowiadającym debiutancki album

„All I Ever Want Is Everything” trafi na rynek w marcu.

Blu DeTiger to wschodząca gwiazda pop, która na planowanym na 29 marca debiutanckim albumie „All I Ever Want Is Everything”, pokazuje, że nie boi się rozmaitych doświadczeń. 

Urodzona w Nowym Jorku podopieczna wytwórni Capitol Records chwyciła za gitarę basową w wieku siedmiu lat, a niedługo później zagrała tam swój pierwszy koncert w legendarnym punkowym klubie CBGB. Jako 17-latka Blu miała już ugruntowaną pozycję na scenie muzycznej Dolnego Manhattanu. 

W jej wokalu i pulsujących liniach basu, które stanowią emocjonalną kotwicę piosenek artystki, słychać energię nocnego życia. Blu łączy art pop, electroclash, funk, disco i alternatywnego rocka.

W swoim najnowszym, uwodzicielskim singlu „Dangerous Game” Blu śpiewa: „Mów mi Yoko Ono, rozwaliłam zespół”, proponując wieczór pełen tańca i beztroski („Przepuśćmy nasze pieniądze, szalejmy całą noc”). W pracach nad utworem artystkę wsparli Noah Conrad (Niall Horan, LANY) oraz Casey Smith (Jonas Brothers, Tori Kelly).

– Chciałam, by piosenka przedstawiała zabawną postać, która niczym się nie przejmuje, chce po prostu wyjść i doświadczać życia, co jest ważną częścią mojej osobowości – mówi Blu DeTiger.

W teledysku do „Dangerous Game” widzimy Blu, która na luzie, bez żadnego wysiłku wykonuje piosenkę, podczas gdy towarzyszący jej czteroosobowy zespół „rozpada się” i jest nieustannie wymyślany na nowo. Reżyserem nakręconego w Los Angeles, gdzie mieszka obecnie artystka, klipu jest Alex Thurmond (Kehlani, TEED, Blondshell). Za produkcję materiału odpowiada studio Stink Films.

Na swoim debiutanckim krążku Blu opowiada o ekscytującym procesie „stawania się sobą”. – To płyta o czerpaniu autentycznej radości z dobrych chwil w życiu, a także o uczeniu się, jak radzić sobie z gorszymi momentami i o tym, jak stać się swoim najlepszym przyjacielem. Chcę dać znać ludziom, że mogę czuć i robić wszystko. Gdziekolwiek jesteście, jest fajnie – przekonuje artystka.

Jedną z piosenek, które pojawią się na płycie, jest „Cut Me Down” z gościnnym udziałem Mallrat. Producentami utworu są nagrodzeni Grammy John Hill i Sam Homaee. Piosenka trafiła po premierze na playlistę „Songs You Need to Know” magazynu „Rolling Stone”. W pracach nad krążkiem uczestniczyli m.in. Uffie, Mayer Hawthorne, Chappel Roan, Alexander 23, Magdalena Bay i stały współpracownik Blu – jej brat Rex. Artystka połączyła siły także z Magdaleną Bay.

Po wydaniu „All I Ever Want Is Everything” Blu ruszy w samodzielną trasę po Ameryce Północnej. Pierwszy koncert odbędzie się 25 kwietnia w Bostonie, w rozpisce tournée znajdują się także m.in. Nowy Jork i Los Angeles.

W przeszłości artystka supportowała m.in. Sabrinę Carpenter, Charliego Putha i Jungle. Warto dodać, że Blu jest jedną z najbardziej rozchwytywanych basistek swojego pokolenia. Artystka wspierała swoim talentem m.in. Bleachers (na scenie „Saturday Night Live”), Chromeo, Olivię Rodrigo, Dominca Fike’a, Caroline Polachek i FLETCHER. Teraz zakwalifikowana przez „Forbesa” do zestawienia „30 Under 30 in Music 2023” Blu DeTiger inspiruje kolejne pokolenia fanów do gry na basie. – Moją motywacją jako artystki jest pomoc młodszym w znalezieniu sposobu na wyrażanie siebie – deklaruje Blu.

blank