Chase Atlantic z klipem do singla „MAMACITA”

Źródło: Universal Music Polska
01/10/24

Chase Atlantic z klipem do singla „MAMACITA”

Chase Atlantic udostępnili wyczekiwany przez fanów z całego świata teledysk do singla „MAMACITA”. Reżyser Jesse Boyle ukazał w nim muzykę grupy w dynamiczny, a jednocześnie urzekający wizualnie sposób.

Od czasu premiery singiel „MAMACITA” zgromadził na całym świecie ponad 12,5 mln streamów. Ponad 70% tej liczby to odsłony spoza Stanów Zjednoczonych, co potwierdza pozycję zespołu jako międzynarodowej gwiazdy. Po występach w rodzinnej Australii w końcówce 2022 r. Chase Atlantic koncertowali w ubiegłym roku m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Meksyku i Brazylii. Grupa wyprzedała kilka prestiżowych sal, w tym Hammersmith Apollo w Londynie, gdzie w ciągu trzech wieczorów zgromadziło się ponad 15 tys. fanów, a także The YouTube Theater w Los Angeles. Artyści mają za sobą występy m.in. na festiwalach Bonnaroo, Lollapalooza czy Reading & Leeds, gdzie gościli w ubiegłym roku na głównej scenie.

Będący brakującym ogniwem między mrocznym trapem, nocnym R&B i psychodeliczną alternatywą Chase Atlantic ze swoją skłonnością do eksperymentowania zacierają granice nowoczesnej muzyki pop inspirowanej pokoleniem Z. Zespół ma na koncie ponad 3,7 mld streamów na Spotify. W dotychczasowej karierze doceniły go m.in. Billboard, OnesToWatch, mxdwn, PopCrush, „Alternative Press”, „Substream Magazine” czy „Rock Sound”, którego okładkę uświetnili. Pochodzące z Australii, ale mieszkające w Los Angeles Trio – Mitchel Cave, Clinton Cave i Christian Anthony – odważnie podąża naprzód w swej fascynującej twórczej podróży. Artyści podpisali kontrakt z Fearless Records, ale singlem „MAMACITA” pokazali, że tworzą swój własny, odrębny gatunek muzyki.

blank