Daria ze Śląska kontynuuje Pierwszą Trasę

Daria ze Śląska, która znalazła się w czołówce wielu ubiegłorocznych podsumowaniach muzycznych, rusza w drugą część rozpoczętej w 2023 Pierwszej Trasy. Artystka na żywo zaprezentuje utwory z pierwszej płyty „Daria ze Śląska tu była” oraz nowe numery, które pojawią się na planowanym na wiosnę minialbumie.
 
Wydana na wiosnę 2023 roku, pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Po premierze wydawnictwa Daria zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika, otrzymała też prestiżową Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i jest nominowana do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2024.
 


2023 rok Daria ze Śląska zakończyła wyprzedanym koncertem w warszawskiej Stodole. W ten wyjątkowy wieczór na scenie towarzyszyli jej: Kortez, Jakub Skorupa, Młody, Jędrzej Wise i Solar. 14 lutego Wokalistka rusza w dalszą część swojej Pierwszej Trasy:
 
14 lutego – Dąbrowa Górnicza – PKZ
15 lutego – Wrocław – Stary Klasztor
16 lutego – Płock – POKIS
17 lutego – Bracin – Miejski Dom Kultury
24 lutego – Kostrzyn nad Odrą – KCK
29 lutego – Chojnice – Chojnicki Dom Kultury
1 marca – Łódź – Scenografia
8 marca – Przybysławice – Dwór na Wichrowym Wzgórzu
15 marca – Wadowice – Wadowice WCK
16 marca – Radzionkowo – CK Karolinka
17 marca – Lublin – Zgrzyt
12 kwietnia – Poznań – Aula Artis
13 kwietnia – Wolbrom – Dom Kultury
14 kwietnia – Nowy Sącz – MOK
 
Na wiosnę planowana jest premiera minialbumu Darii ze Śląska, która ukaże się nakładem wytwórni Jazzboy. Na albumie znajdą się m.in. już opublikowane utwory „Duch”, „To nie zabawa” i najnowszy nagrany wspólnie z Kortezem – „Pamięć do złych słów”.

blank
Daria ze Śląska – fot. Hubert Grygielewicz

Źródło: Spontan Productions