Dominika Płonka z kolejną piosenką do bestsellerowej serii książek

Źródło: Universal Music Polska

Chodziły razem do klasy w liceum, a po 9 latach spełniają marzenia o wspólnym projekcie. Sprawdź drugą piosenkę Dominiki Płonki do książek z serii „Friends” Aleksandry Negrońskiej.

„better on my own” to drugi singiel Dominiki powstały we współpracy z Aleksandrą Negrońską – autorką bestsellerowych książek z gatunku Young Adult. Utwór utrzymany jest w klimacie „hold my hand”, czyli poprzedniego wydawnictwa literacko-muzycznego duetu, brzmieniowo inspirowany Coldplayem oraz Billie Eilish, na produkcji brat Dominiki – Dawid Płonka. Tekst powstał po rozmowach z Olą, gdy tłumaczyła Dominice losy i historię bohaterów.

Z Dominiką przyjaźnimy się od liceum. Lata temu wspólnie wagarowałyśmy i wspólnie uczyłyśmy się do matury. Wspólnie marzyłyśmy, aby w przyszłości robić coś, co kochamy. Łącząc ze sobą nasze pasje, połączyłyśmy świat książkowy ze światem muzycznym

– mówi autorka książki, Aleksandra Negrońska

Dominika Płonka w swojej twórczości bawi się różnymi gatunkami i ciężko ją “zaszufladkować”. W 2023 roku wydała debiutancki mini album “DD EP”, który zawierał utwór “NA JAW” z Miroff feat. Wuja HZG, umieszczony przez newonce na #4 w podsumowaniu najlepszych kawałków 2022 roku. Była nominowana do plebiscytu Sanki 2023 Gazety Wyborczej dla nowych twarzy na polskim rynku muzycznym. W 2023 roku zagrała na NEXT FEST, Great September oraz Męskim Graniu. Dominika została wybrana również na uczestniczkę programu TIDAL Rising, który wspiera najbardziej obiecujących debiutantów na całym świecie.

Aleksandra Negrońska to absolwentka rachunkowości i controllingu. Po ukończeniu studiów postanowiła spełnić swoje marzenie, oddając się swojej pasji i w pełni poświęciła się pisaniu książek. Przygodę z pisaniem zaczęła już osiem lat temu na platformie Wattpad. Zadebiutowała powieścią „Bad Friends”. Seria “Friends” wielokrotnie gościła w TOP bestsellerów Empiku.