FLETCHER prezentuje nowy singiel „Lead Me On”

Źródło: Universal Music Polska
01/26/24

FLETCHER prezentuje nowy singiel „Lead Me On”

FLETCHER zaprezentowała „Lead Me On” – nowy singiel i klip zapowiadający planowany na 22 marca krążek „In Search Of The Antidote”.

Dzięki premierowej piosence artystka trafiła na okładkę playlisty New Music Daily w Apple Music. Wydawnictwo ukaże się nakładem Capitol Records. Drugą płytę FLETCHER można już zamawiać w przedsprzedaży.

W napisaniu i wyprodukowaniu „Lead Me On” FLETCHER wsparli autorzy wielu hitów – Aldae, Jon Bellion, Monsters & Strangerz i Michael Pollack, którzy mają na koncie diamentowe single takich artystów jak Justin Bieber czy Miley Cyrus. Nowa piosenka wokalistki i songwriterki jest uosobieniem emocjonalności, piękna i brutalności, które FLETCHER wnosi do każdego z utworów na „In Search Of The Antidote” – albumie, który zrodził się z jej potrzeby „spotkania słuchacza w miejscu, w którym się znajduje”.

– Dla niektórych ludzi „Lead Me On” będzie piosenką o rozstaniu, w której mówię komuś, że wezmę od niego wszystko, co mogę dostać – mówi FLETCHER. – Może to być również piosenka, w której rozmawiam z istniejącą w przyszłości lepszą, zdrowszą wersją siebie. Każda z piosenek na płycie istnieje na kilku poziomach i jednocześnie w wielu wymiarach – dodaje.

Twórczość FLETCHER wyróżnia się pewnym rodzajem swobodnej bezpośredniości, która sprawia, że jej piosenki trafiają prosto do serc słuchaczy. „Lead Me On” nie jest wyjątkiem od tej zasady. Po surowym, bazującym na brzmieniu gitary i przeszywającym wokalu wstępie utwór fantastycznie się rozwija, łącząc surową emocjonalność artystki z aranżacyjnymi smaczkami. Piosence towarzyszy teledysk, którego reżyserem jest pracujący wcześniej m.in. z Kendrickiem Lamarem i Beyonce – Alexandre Moors. 

Nakręcony w paryskim mieszkaniu klip bazuje na duchowości FLETCHER oraz jej fascynacji shibari (japońską formą bondage’u). – W klipie widzimy kobietę zawieszoną na linie pod sufitem, co jest dla mnie obrazem miłości – pięknej i jednocześnie bolesnej – wyjaśnia reżyser.

„Lead Me On” to następca świetnie przyjętego, wydanego w grudniu singla „Eras Of Us”, który zyskał uznanie m.in. redakcji „Rolling Stone’a”, „Billboardu” i „V Magazine”. Obie piosenki znajdą się na jej drugiej płycie.

FLETCHER pochodzi z Asbury Park w stanie New Jersey, gdzie dorastając pielęgnowała swoją pasję do muzyki. Jest chwalona przez czołowe magazyny, w tym „TIME”, „Wonderland”, „Harper’s Bazaar”, „Interview Magazine”, „GQ”, „NME” czy „The Guardian”.

W 2019 roku wydała debiutancką EP-kę „you ruined new york for me”. Powszechnie uznane wydawnictwo zawiera jej przełomowy hit „Undrunk” – utwór, który przez kilka tygodni znajdował się na liście Billboard Hot 100, zajął 1. miejsce na Spotify Viral Chart.

Wydana we wrześniu 2020 EP-ka „THE S(EX) TAPES” trafiła na 1. miejsce na iTunes we wszystkich gatunkach muzycznych i zyskała pochwały od takich serwisów, jak „Teen Vogue”, „SPIN”, „PAPER”, „GQ” i nie tylko. FLETCHER kontynuowała świetną passę singlami „girls girls girls” – śmiałą przeróbką kultowej „I Kissed a Girl” Katy Perry (wydanej z aprobatą Perry) i „Cherry” z Hayley Kiyoko. Artystka ma na koncie między innymi nominację do nagrody GLAAD Media Award dla Wybitnego przełomowego artysty. W tym roku znalazła się na liście „Forbes: 30 Under 30”.

Jej debiutancki album „Girl Of My Dreams” ukazał się we wrześniu 2022 r. i natychmiast zdobył uznanie krytyków. Promując wydanie płyty, FLETCHER wystąpiła u Jimmy’ego Fallona i zagrała wyprzedaną trasę po Ameryce Północnej.

Od początku swojej kariery FLETCHER sprzedała blisko 200 tysięcy biletów na swoje koncerty w różnych zakątkach świata. Artystka występowała nie tylko w Ameryce Północnej, ale także w Australii i Europie. W tym roku dotrze m.in. do Ameryki Południowej, skąd uda się do Europy, Wielkiej Brytanii, a później także do Australii.

blank