Kygo otwiera nowy rok we współpracy z Avą Max

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Kygo, Ava Max – Whatever

Listen to Whatever by Kygo, Ava Max.

Czytaj więcej

Światowa gwiazda, producent i DJ, Kygo, połączył siły z uznaną artystką pop, Avą Max! Ich najnowszy singiel „Whatever” to świeże spojrzenie na przebój „Whenever, Wherever” Shakiry.
„Whatever” rozpoczyna się od uderzeń gitary i potężnego wokalu Avy, która rozprawia się z zakończonym związkiem. Gdy tylko znajduje siłę, by ruszyć do przodu, rozpoczyna się kultowy refren – poprzedzony lawiną syntezatorów i house’owej produkcji, ma się rozumieć!
Premierze piosenki towarzyszy teledysk w reżyserii Dano Cerny’ego (The Chainsmokers, Halsey, Elle King). To dopiero pierwsze tegoroczne wydawnictwo Kygo, jednak Ava jadąca pustynną autostradą robi już spore wrażenie.
„Whatever” to następstwo oficjalnego remake’u legendarnej piosenki Paula McCartneya i Michaela Jacksona. W zeszłym roku to za jego sprawą „Say Say Say” ponownie znalazł się na szczycie list przebojów. Wcześnej, bo w 2022, artysta podzielił się czwartym albumem studyjnym „Thrill Of The Chase”, na którym znalazły się współprace z takimi artystami, jak X Ambassadors, DNCE, Lukas Graham, Gryffin, Sam Feldt czy Dean Lewis.
Czy to za pianinem w swoim studio, czy jako headliner na wyprzedanym festiwalu, Kygo nieustannie potwierdza swój nieprzeciętny talent oraz pozycję myślącego przyszłościowo producenta, dynamicznego DJ-a i wpływowej globalnej supergwiazdy. Norweski muzyk, urodzony jako Kyrre Gørvell-Dahll, po raz pierwszy pokazał się światu w 2013 roku i po cichu stał się jednym z najbardziej wszechobecnych twórców przebojów. Gromadząc łącznie 23 miliardy streamów pobił liczne rekordy. Nagrodzony multiplatyną za „It Ain’t Me” (z Seleną Gomez) trafił do pierwszej dziesiątki na liście BillboardHot 100. W 2019 roku wypuścił „Higher Love” z Whitney Houston i zajął pierwsze miejsce w Dance Radio. Na wydanym w 2020 roku albumie „Golden Hour” znalazły się takie hymny, jak: „Like It Is” (feat. Zara Larsson & Tyga), „Lose Somebody” (z OneRepublic) i „I’ll Wait” (feat. Sasha Alex Sloan). Album zgromadził ponad 2,5 miliarda odtworzeń na całym świecie. Po „Golden Hour” wydał swoje remiksy „What’s Love Got To Do With It” Tiny Turner i „Hot Stuff” Donny Summer, które zebrały entuzjastyczne recenzje. Po występach na Lollapalooza i Life Is Beautiful w 2022 roku oraz wyprzedanych koncertach na Madison Square Garden i Ullevaal Stadion w Oslo, Kygo zaskoczył fanów czwartym albumem „Thrill Of The Chase”, który zawierał takie przeboje, jak „Dancing Feet” (feat. DNCE), „Woke Up In Love” (z Gryffinem i Calumem Scottem) oraz „Never Really Loved Me” (feat. Dean Lewis). Zgromadziły one ponad 900 milionów streamów na całym świecie. W sierpniu ubiegłego roku Kygo zagrał swój największy w dotychczasowej karierze koncert w londyńskim Gunnersbury Park.
Ava Max cieszy się ogromnym uznaniem. Dzięki ponad 15,6 miliardom stereamów i całej liście udanych współprac, albańsko-amerykańska artystka szybko udowodniła, że jest prawdziwą gwiazdą popu. W 2018 roku artystka zadebiutowała z hitem „Sweet But Psycho”, który pokrył się 4x platyną. Utwór ma dziś ponad 4,6 miliarda odtworzeń i spędził trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce listy Hot 100 Billboardu. Ava zadebiutowała na 1. miejscu w ponad 20 krajach oraz zdobyła kilka diamentowanych certyfikatów, w tym w Polsce. Oficjalny teledysk do „Sweet But Psycho” wygenerował ponad 910 milionów wyświetleń. Ava ma na koncie szereg międzynarodowych wyróżnień, w tym nagrodę Najlepszego artysty Push przyznaną na gali MTV Europe Music Awards w 2019 oraz nominacje w kategorii Najlepszy nowy artysta zarówno na MTV Video Music Awards, jak i MTV Europe Music Awards.
Spory sukces osiągnęły również jej kolejne single, „So Am I”, „Salt”, platynowy „My Head & My Heart” oraz tytułowy utwór z jej pełnometrażowego debiutu „Heaven & Hell”. Album cieszył się międzynarodowym uznaniem – zgromadził ponad 13 miliardów odtworzeń oraz zdobył złote, platynowe i multiplatynowe certyfikaty w kilkunastu krajach. Od tamtej pory artystka podzieliła się także przebojami „EveryTime I Cry”, „The Motto” we współpracy z Tiësto, a także kolejnym albumem „Diamonds & Dancefloors”, na którym znalazł się przebój „Million Dollar Baby”. Niedawno artystka znalazła się na nominowanym do Grammy, oficjalnym soundtracku do „Barbie” – utwór „Choose Your Fighter” zgromadził już ponad 104 miliony odtworzeń.
W 2021 roku Ava MAx pojawiła się na prestiżowej liście Forbes, „30 Under 30”. Jej wokal i specyficzne podejście do mody nieustannie przyciągają uwagę mediów. Artystka współpracowała już z wieloma muzykami z całego świata, od norweskiego DJ-a-producenta Alana Walkera i hiszpańskiej gwiazdy Pablo Alborána, po Davida Guettę, Jasona Derulo, AJ Mitchella czy gwiazdy country, Thomasa Rhetta i Kane’a Browna.
blank