Lavern prezentuje „Let Go”

Źródło: Universal Music Polska
01/15/24

Lavern prezentuje „Let Go”

Lavern wraca ze swoim nowym wiralowym hitem „Let Go”.

Fragmenty utworu jeszcze przed jego premierą zostały wykorzystane przez internautów do stworzenia 28 tysięcy instagramowych rolek. Nowy kawałek artysty przynosi dokładnie to, z czego twórca jest znany – rozmarzone syntezatory i nutkę melancholii, które w połączeniu z napędzającą całość perkusją tworzą niepowtarzalny klimat.

Składająca się na społeczność Laverna, początkowo kameralna początkowo grupa miłośników muzyki elektronicznej, szybko rozrosła się z 10 do ponad 170 tys. obserwujących na Instagramie. Artysta może się ponadto pochwalić ponad 51 tys. obserwujących na TikToku. 

Po ogromnym sukcesie singla „Hold Me” (ponad 60 mln streamów, playlista Spotify Viral Top 50 w 20 krajach), artysta ma szansę powtórzyć ten sukces swoim nowym utworem „Let Go”.

Laurens Elshof znany szerzej jako Lavern, to 22-letni producent i DJ z Holandii. Artysta rozpoczął swoją muzyczną podróż w 2021 r. singlem „Move Me”, który osiągnął ponad 28 mln streamów, pojawiając się w ponad 450 tys. filmów na Instagramie. Każdy kolejny singiel przysparza mu nowych fanów. Dziś co miesiąc na samym tylko Spotify słucha go ponad 4 mln osób, a jego chill house’owych nagrań wysłuchano już ponad 90 mln razy.

Artysta poznawał muzykę EDM dzięki albumem „Intense” Armina Van Buurena i „True” Aviciiego. Jako 13-latek zaczął produkować muzykę na swoim komputerze. Po tym jak zobaczył na żywo Afrojacka w hali Ziggo Dome w Amsterdamie, sam został DJ-em i zaczął organizować własne imprezy.

Podekscytowany tworzeniem muzyki, która sprawia, że inni mogą poczuć to, czego on doświadcza poprzez muzykę elektroniczną Lavern, jest na początku swojej podróży. Mimo iż sporo już osiągnął, jego przygoda dopiero się rozpoczyna.

blank