Legendarny Billy Joel powraca z nowym singlem

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Columbia Records ogłasza wydanie pierwszego od dziesięcioleci nowego singla Billy’ego Joela! Premiera „Turn The Lights Back On” zaplanowana jest na czwartek 1 lutego.
Singiel ukaże się nie tylko na wszystkich platformach streamingowych, ale i na limitowanym 7-calowym winylu, który jest już dostępny w przedsprzedaży (billyjoel.com). Premierze towarzyszyć będzie lyric video.
Utwór „Turn The Lights Back On” został wyprodukowany przez nominowanego do nagrody Grammy autora tekstów i producenta Freddy’ego Wexlera oraz napisany przez Wexlera, Arthura Bacona, Wayne’a Hectora i Joela.
Sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy, członek Rock and Roll Hall of Fame, zadebiutował niedawno na TikToku, gdzie wzbudził zainteresowanie piosenką. „Turn The Lights Back On” ucieleśnia jego charakterystyczne brzmienie oraz otwiera kolejny rozdział w jego pełnej sukcesów karierze.

Did I wait too long… to turn the lights back on?

Billy Joel jest niewątpliwie jednym z najbardziej wpływowych artystów wszech czasów. Sprzedał ponad 160 milionów płyt, zdobył tytuł czwartego najlepiej sprzedającego się artysty solowego w Stanach Zjednoczonych, a także zgarnął 6 statuetek Grammy spośród 23 nominacji. Został wprowadzony do Songwriters Hall of Fame (1992), Rock and Roll Hall of Fame (1999) i Long Island Music Hall of Fame (2006). W 2002 został Osobą roku MusiCaress, a w 2013 uhonorowano go Kennedy Center Honors.
Podwójnie diamentowy album „Greatest Hits – Volume I & Volume II” przeszedł do historii jako szósty najczęściej certyfikowany album wszech czasów. Przeboje „Piano Man”, „Uptown Girl” i „We Didn’t Start The Fire” rozbrzmiewały na całym świecie, co potwierdza jego wysoka pozycja na liście najpopularniejszych artystów na Spotify. Po setnym wyprzedanym występie na kultowej arenie Madison Square Garden, stan Nowy Jork ogłosił 18 lipca Dniem Billy’ego Joela. Teraz muzyk powraca z pierwszą nową piosenką od lat – „Turn The Lights Back On”.
blank