MEDUZA prezentuje klip do oficjalnej piosenki Euro 2024

Źródło: Universal Music Polska
05/24/24

MEDUZA prezentuje klip do oficjalnej piosenki Euro 2024

Singiel powstał we współpracy z OneRepublic i Leony.

Włoskie elektroniczne trio MEDUZA udostępniło klip do oficjalnej piosenki nadchodzącego UEFA EURO 2024 – „FIRE”. Utwór jest owocem współpracy artystów z nominowaną do Grammy grupą OneRepublic oraz niemiecką wokalistką i songwriterką Leony.

W klipie wystąpili Europejczycy z różnych zakątków kontynentu, cieszący się piłką nożną i nadchodzącym turniejem. Twórcy ubarwili teledysk pamiętnymi zagraniami takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Phil Foden, Federico Chiesa, Kevin De Bruyne i Luka Modrić. Reżyserem nakręconego w Miami i Berlinie teledysku jest Kevin Ferstl. Wideo nie tylko ekscytuje fanów, odliczających dni do inauguracji UEFA EURO 2024, ale także inspiruje młodsze pokolenia do uprawiania tego sportu.

– Siła muzyki jednoczy nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem „Fire”, oficjalnego hymnu UEFA EURO 2024 i mamy nadzieję, że kampania #lightyourfire rozpali pasję kibiców piłki nożnej i słuchaczy muzyki na całym świecie, łącząc ich we wspólnym świętowaniu. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia turnieju i rozświetlenia sceny – komentują członkowie MEDUZY.

„Fire” jest pełnym mocy owocem współpracy znanej z potężnych house’owych produkcji MEDUZY, twórców fascynujących obrazów dźwiękowych z OneRepublic oraz mającej popową duszę Leony. Piosenka uosabia zapał i ducha zarówno turnieju piłkarskiego, jak i muzyki. „Fire” jest celebracją jedności, różnorodności i radości związanej z turniejem UEFA EURO 2024.

MEDUZA, OneRepublic i Leony pojawią się w Berlinie na ceremonii zamknięcia mistrzostw, by podsycić sportowe emocje wykonaniem „Fire” na żywo.

UEFA EURO 2024 rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca. Turniej będzie rozgrywany w dziesięciu miastach na terenie całych Niemiec – w Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie. Pokazując europejską piłkę nożną na najwyższym możliwym poziomie, turniej zgromadzi kibiców z całego świata.

Nowy singiel pojawił się niedługo po tym, jak MEDUZA zagrała wyprzedany koncert w londyńskim DRUMSHEDS i boku Jamesa Hype’a. W ostatnich tygodniach grupa zdobyła nagrodę za najpopularniejszy remix podczas tegorocznego Beatport Awards (IMS Ibiza 2024). Trio nagrodzono za ich wersję „Tell My Why” duetu Supermode.

W ciągu zaledwie dwóch lat od powstania w 2019 roku, MEDUZA stała się najczęściej streamowanym włoskim artystą w historii muzyki, przekraczając 21 miliardów odsłuchów na wszystkich platformach. MEDUZA odniosła wielki sukces, przywracając muzykę house do rozgłośni radiowych na całym świecie. Trzyosobowy zespół, który tworzą muzycy, producenci i DJ-e – Luca de Gregorio, Mattia Vitale i Simone Giani, debiutował w 2019 r. singlem „Piece of Your Heart”. Piosenka stała się globalnym hitem, gromadząc ponad milard streamów.

Na liście współpracowników MEDUZY znajdują się m.in. Ed Sheeran, Dermot Kennedy, Florence Welch, Hozier i Becky Hill. Artyści mają na swoim koncie taneczne hity numer 1 w Stanach Zjednoczonych, a także wiele złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień przyznanych w różnych zakątkach świata.

blank