Nominowana do Grammy Coi Leray rozpoczyna nowy etap kariery

Źródło: Universal Music Polska
01/26/24

Nominowana do Grammy Coi Leray rozpoczyna nowy etap kariery

Producentem piosenki „Wanna Come True” jest Mike WiLL Made-It (m.in. Beyonce, Rihanna, Kenrdick Lamar.

Początek roku nominowanej kilkukrotnie do Grammy Coi Leray upływa pod znakiem zmian. Artystka wchodzi w nowy etap kariery, podpisując kontrakt z wytwórnią Island Records, ponadto publikuje singiel „Wanna Come True” będący owocem ciekawej kooperacji:

Pierwszy tegoroczny singiel artystki pojawił się na kilka dni przed galą Grammy, podczas której Coi będzie miała szanse na dwie statuetki. Jej hit „Players” nominowano w kategorii Najlepsze wykonanie rapowe, z kolei nagrana wspólnie z Davidem Guettą i Anne Marie piosenka „Baby Don’t Hurt Me” powalczy o nagrodzę w kategorii Najlepsze nagranie pop dance. Artystka, która wystąpi na tegorocznej Coachelli, jest także nominowana do nagród iHeartRadio 2024 w kategorii Najlepsza piosenka dance roku (także za „Baby Don’t Hurt Me).

– Ta piosenka opowiada o moim dojrzałym i seksownym „ja”. Uważam, że kochanie samej siebie jest najlepszym, co kobieta może dla siebie zrobić – mówi Leray. – Im jesteś starsza, tym bardziej odkrywasz swoją kobiecość i uważam, że należy to przyjąć. Dzięki temu można czuć się dobrze z samą sobą, patrzeć w lustro i po prostu kochać siebie. 2024 r. będzie dla mnie okresem dojrzałości i poczucia, że jestem seksowna. Przejmuję nad tym kontrolę w tym roku. Mam mnóstwo nowej muzyki, która pokaże mnie z zupełnie innej strony. Nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko poznacie – dodaje.

Mike WiLL Made-It uzupełnia: – Ta piosenka odmienia kulturę. Jest świeża i bardzo „do przodu”. Kocham w niej to, że ma łatwe do przyswojenia brzmienie i wprowadza cię w dobry nastrój. To najlepsze uczucie na świecie – móc stworzyć piosenkę, która sprawia, że słuchacz czuje się dobrze. To pierwszy numer, mamy ich w zanadrzu jeszcze wiele.

Poprzedni rok przyniósł Coi sporo sukcesów. Jej album „COI” zadebiutował na liście Billboard 200, singiel „Players” uzyskał platynową płytę oraz nominację do Grammy. Piosenka dotarła do dziewiątego miejsca zestawienia Billboard Hot 100, co jest najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze artystki. Piosenka podbiła stacje radiowe, zajmując pierwsze miejsca na listach Rhythmic Radio, Urban Radio, Billboard Hot Rap Songs Chart oraz piątą pozycję w zestawieniu radiowych hitów Billboardu. 

Coi wystąpiła na kilku dużych festiwalach, w tym na Rollling Loud California, Austin City Limits, Summer Jam, a także na organizowanych odpowiednio przez Jaya-Z i Kid Cudiego Made In America i Moon’s Man Landing. Artystka użyczyła swojego głosu kampanii „More Than Game” przed startem poprzedniego sezonu WNBA, a dzięki współpracy z FENDI umocniła swoją zdobyła ważne doświadczenia w branży modowej. Warto dodać, że Coi Leray pojawiła się także na przygotowanej przez Metro Boomina ścieżce dźwiękowej do filmu „Spider-Man: poprzez multiwersum”. Raperkę można usłyszeć w utworze „Self Love”.

blank