Nowy singiel Brittany Howard

Źródło: Universal Music Polska
01/29/24

Nowy singiel Brittany Howard

Pięciokrotnie nagradzana Grammy Brittany Howard prezentuje nowy singiel. „Prove It To You” to już trzecia zapowiedź szykowanej na 9 lutego płyty „WHAT NOW”, za sprawą której artystka zadebiutuje w barwach Island Records.

„Prove It To You” to euforyczny utwór, który idealnie nadaje się do tańca. Tworząc go wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem Shawnem Everettem (The Killers, SZA, Miley Cyrus, Adele), Brittany początkowo wyprodukowała całość przy pomocy programu Reason Drum Sequencer, korzystając pierwszy raz w swojej karierze z wirtualnego automatu perkusyjnego. Gdy piosenka zaczęła nabierać kształtu, artystka wspólnie ze swoim zespołem zagrała ją na żywo, by nadać jej finalną formę. Dla Howard ważne było, by zachować esencję muzyki tanecznej, którą pierwotnie planowała uchwycić w tym nagraniu.

– Chciałam napisać zabawny utwór, który z jednej strony będzie skłaniał do tańca, ale z drugiej opowie o złożoności bycia w związku. Uwielbiam piosenki, które mogą nie być o tym, o czym wydają się być na pierwszy rzut oka – komentuje Brittany Howard.

„Prove It To You” jest następcą świetnie przyjętych singli „Red Flags” oraz tytułowego. „WHAT NOW” to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt 2024 r. według m.in. „New York Timesa”, NRP, Grammy.com, Pitchforka, magazynu „TIME” i wielu innych. 12 nowych piosenek Brittany dowodzi jej niezwykłej muzykalności i umiejętności łączenia rozmaitych gatunków muzycznych – od psychodelii przez muzykę taneczną i dream pop, aż po awangardowy jazz. Artystka szykuje się już do trasy koncertowej. W tym roku Brittany wystąpi m.in. na festiwalach Coachella i Bonnaroo. 6 lutego rozpocznie się jej amerykańska trasa koncertowa. Aktualny harmonogram tournée znajduje się na oficjalnej stronie Howard.

„What Now” – lista utworów:

1. Earth Sign

2. I Don’t

3. What Now

4. Red Flags

5. To Be Still

6. Interlude

7. Another Day

8. Prove It To You

9. Samson

10. Patience

11. Power To Undo

12. Every Color In Blue

Znana ze swojej wyjątkowej barwy i potężnego wokalu, Brittany Howard jest w centrum uwagi już od ponad dekady. Jest nie tylko świetną piosenkarką i songwriterką, ale i niezwykłą gitarzystką. Po raz pierwszy zdobyła uznanie jako członkini Alabama Shakes, wydając album „Boys & Girls” (2012).

Debiutancki album grupy dotarł do pierwszej dziesiątki list sprzedaży i pokrył się platyną. Zawierał przełomowy singiel „Hold On”, który magazyn „Rolling Stone” uznał za najlepszą piosenkę roku. Utwór zdobył nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy występ rockowy i przyniósł zespołowi nominację do nagrody dla Najlepszego nowego artysty.

Drugi album Alabama Shakes (ostatni przed przerwą w działalności), „Sound & Color” (2015), zajął 1. miejsce na liście Billboard 200, co jest rzadkością w przypadku niezależnych wydawnictw. Grupa wystąpiła w „Saturday Night Live”, a singiel „Don’t Wanna Fight” zdobył nagrody Grammy w kategoriach Najlepsza piosenka rockowa (pierwsza Grammy dla Brittany jako songwriterki) i Najlepsze wykonanie rockowe. Sam album „Sound & Color” zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy album alternatywny.

We wrześniu 2019 r. Howard wydała swój solowy debiut „Jaime”. Utwory „13th Century Metal” i „Stay High” znalazły się na liście najlepszych piosenek 2019 r. Pitchforka. Singiel „Stay High” zajął 1. miejsce na liście Triple-AAA, a „History Repeats” otrzymało dwukrotną nominację do Grammy w kategorii Najlepsza piosenka rockowa i Najlepsze wykonanie rockowe. Dzięki temu Howard ma na koncie już 16 nominacji do Grammy i pięć zwycięstw. Podczas ceremonii rozdania nagród GLAAD Media Awards, Brittany była nominowana w kategorii Najlepszy artysta muzyczny. Podczas gali Americana Music Honors & Awards Howard zdobyła uznanie w kategoriach Artysta roku, Album roku („Jaime”) i Piosenka roku („Stay High”).

W 2021 r. artystka podzieliła się albumem z remiksami, „Jaime (Reimagined)”. Znalazł się na nim m.in. remiks „Stay High” w wykonaniu Childish Gambino z produkcją Donalda Glovera i Jamesa Franciesa, „Stay High again..” (produkcja Emmanuela Franklyna Adelabu, Joy Anonymous i Fred again..), a także wersje utworów z takim artystami jak Bon Iver, Common, Michael Kiwanuka, EARTHGANG czy Little Dragon.

blank