Olly Alexander reprezentantem Wielkiej Brytanii na przyszłorocznej Eurowizji

Źródło: Universal Music Polska

Jedna z najbardziej odkrywczych i wielokrotnie nagradzana muzyczna gwiazda Olly Alexander będzie reprezentował Wielką Brytanię podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji który odbędzie się w szwedzkim Malmö w maju 2024 r. 

Olly pochwalił się tą wiadomością w trakcie finałowego odcinka programu „Strictly Come Dancing” stacji BBC One, zachwycając tym samym publiczność w studiu i miliony telewidzów.
Szykujący się do wydania pierwszego albumu sygnowanego własnym nazwiskiem, Olly Alexander pozostaje jedną z najbardziej nowatorskich współczesnych popowych gwiazd na całym świecie. Dwa z trzech albumów jego projektu Years & Years dotarły do pierwszego miejsca UK Charts, 10 singli znalazło się w brytyjskim notowaniu Top 40, ponadto artysta został niedawno uhonorowany wyróżnieniem BRIT Billion Award (z 6,5 mld streamów na całym świecie). Z czasem Years & Years z zespołu przerodziło się w solowy projekt artysty, a 2024 r. ma być początkiem całkowicie nowego rozdziału w jego karierze. Warto dodać, że serial Russella T. Davisa „Bo to grzech” zdobył nagrodę dla najlepszego serialu nowego serialu dramatycznego podczas gali National Television Awards, a sam Olly był w 2022 r. nominowany do nagrody BAFTA w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy.
Olly Alexander już dziś ma status ikony, co potwierdził niedawne odsłonięcie jego woskowej podobizny w londyńskim muzeum Madame Tussauds. Artysta występował jako headliner festiwali, wypełniał największe hale na własnych koncertach. Muzyk pomógł zmienić brytyjską kulturę na zawsze, a teraz będzie reprezentował kraj na eurowizyjnej scenie.
– Od dzieciństwa uwielbiam oglądać Eurowizję i jestem niezmiernie podekscytowany, że będą mógł wziąć w niej udział w przyszłym roku. Jako mały chłopiec zawsze z niecierpliwością czekałem na to niesamowite, pełne nieokiełznanej radości wydarzenie, które jest cudownie chaotyczną mieszanką stylów muzycznych, teatralnych występów, szczerych emocji i humoru. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że będę częścią tego niesamowitego dziedzictwa. Możliwość wywieszenia brytyjskiej flagi w najbardziej gejowski sposób będzie dla mnie zaszczytem. Chciałem to zrobić od dłuższego czasu i czuję, że to właściwy moment, by zacząć wydawać muzykę pod własnym nazwiskiem. Jestem zdeterminowany, by dać z siebie wszystko i podarować każdemu z was wspaniały, niezapomniany występ – komentuje Olly.
Prezes wytwórni Polydor Records Ben Mortimer komentuje: – Polydor, który jest brytyjskim domem dla takich artystów jak ABBA i Loreen, jest głęboko powiązany ze Szwecją oraz Eurowizją. Czujemy również silne przywiązanie do pionierskiego wpływu Olly’ego na kulturę. Współpracujemy z nim od prawie dekady. Jest niesamowitym talentem i jesteśmy przekonani, że wywrze ogromny wpływ na Wielką Brytanię w nadchodzącym konkursie. Możliwość wspierania go w staraniach o osiągnięcie sukcesu na Eurowizji jest dla nas powodem do dumy.
Szefowa rozrywki w BBC Kalpna Patel-Knight dodaje: – Fakt, iż udało nam przekonać artystę takiego kalibru jak Olly Alexander do reprezentowania kraju w przyszłym roku w Malmö, świadczy o tym, że Wielka Brytania chce podtrzymać dobrą passę Eurowizji, odkąd mieliśmy zaszczyt gościć ją u Liverpoolu w tym roku w imieniu Ukrainy. Olly jest idealnym ambasadorem Wielkiej Brytanii, zarówno jako niezwykle utalentowany artysta światowej sławy, jak i zagorzały fan konkursu.
Zarządzająca działem rozrywki i muzyki w BBC Studios Suzy Lamb mówi: – Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Ollym Alexandrem. Chcemy stworzyć wspólnie coś wyjątkowego w kategorii występów Wielkiej Brytanii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Olly jest gwiazdą światowej klasy, charyzmatycznym wykonawcą i nie możemy się doczekać jego występu w przyszłorocznej edycji.
Eurowizyjna piosenka, nad którą wspólnie z Ollym pracował Danny L Harle (Caroline Polachek, Dua Lipa), ujrzy wkrótce ujrzy światło dzienne.