„Pink Skies” – nowy singiel Giant Rooks

Źródło: Universal Music Polska
01/12/24

„Pink Skies” – nowy singiel Giant Rooks

Do premiery albumu grupy pozostał niespełna miesiąc.

Na ostatniej prostej przed premierą albumu „How Have You Been?” Giant Rooks dzielą się ze słuchaczami nowym singlem „Pink Skies”, który ukazał się nakładem Vertigo Berlin/IRRSINN Tonträger. Premiera utworu zbiega się z inauguracją europejskiej odsłony trasy koncertowej promującej nowy materiał. Dla fanów będzie to pierwsza okazja, by usłyszeć emanujące subtelną melancholią „Pink Skies” i inne utwory z nowej płyty na żywo.

21 marca Giant Rooks wystąpią w warszawskiej Proximie. Pełną rozpiskę tournée można znaleźć na giant-rooks.com.

– To kalifornijski sen o miłości i prawdopodobnie najłagodniejsza piosenka na albumie. Jej komponowanie i produkowanie były niezwykle przyjemnymi procesami. To również pierwsza stworzona przez nas piosenka, która bazuje w całości na riffach – jednym gitarowym i basowym, które słyszymy przez cały utwór – mówią o „Pink Skies” muzycy.

Piosenka jest kolejnym krokiem na drodze do premiery nowego albumu grupy. „How Have You Been?” ukaże się 2 lutego 2024 r. i dzięki charakterystycznemu brzmieniu Rooks, chwytliwym melodiom, przemyślanym tekstom i wyrafinowanym kompozycjom dostarczy słuchaczom mnóstwa pamiętnych popowych momentów.

Od czasu wydania pierwszego albumu w zespole, który tworzą wokalista Frederik Rabe, gitarzysta Finn Schwieters, basista Luca Göttner, klawiszowiec Jonathan Wischniowski i perkusista Finn Thomas, sporo się wydarzyło. „Rookery” dotarło do trzeciego miejsca niemieckiej listy bestsellerów i zgromadziło ponad 200 mln streamów w samym 2020 r. Zespół zdobył kilka nagród, a także wyprzedał trasy koncertowe w Niemczech i Europie. Później zrobiło się o nim ciszej, dzięki czemu artyści mogli skupić się na pracach nad nowym materiałem i koncertach.

Na „How Have You Been?” Giant Rooks podsumowują ostatnie kilka lat w 14 premierowych utworach. Aby podsycić zainteresowanie fanów, grupa opublikowała zapowiedź albumu, którą możecie zobaczyć poniżej. W ramach trasy promującej „How Have You Been?” artyści zawitają do Europy, Wielkiej Brytanii i Ameryki Północnej. 

blank