Pola Rise, Michał Wiraszko. Wspólny singiel duetu „Po kawałku”

Źródło: warnermusic.pl

„Po kawałku” to kontynuacja serii duetów i reedycji najnowszego albumu Poli Rise „Hikikomori”. Utwór został zinterpretowany tym razem przez Michała Wiraszko, z zespołu Muchy.

Pola Rise, Michał Wiraszko – Po kawałku

Listen to Po kawałku by Pola Rise, Michał Wiraszko.

Wrażliwość i emocjonalność wyrazu artystów, to główna oś przekazu piosenki. Hikikomori to interdyscyplinarny koncept artystyczny, który porusza temat wycofania z życia społecznego na skutek różnych zaburzeń psychicznych. Artystka w swojej twórczości zwraca uwagę na problemy, z którymi obecne społeczeństwo zmaga się na co dzień, a o których często zapomina lub ignoruje.
„Hikikomori” to jeden z najbardziej nowatorskich dzieł na polskiej scenie muzycznej i nie tylko. To interdyscyplinarny koncept artystyczny, który obejmuje szereg niezależnych, ale połączonych tematycznie dzieł. 
Pola Rise w trakcie własnego “zamknięcia” stworzyła album muzyczny i książkę pod tytułem “Hikikomori”. Historie o uciekaniu w samotność, cykl teledysków, wirtualna galeria w metaverse i materiał dokumentalny. 
Album Poli Rise to przede wszystkim świetna warstwa liryczna, unikalne, charakterystyczne brzmienie uzupełnione niesamowitą oprawą wizualną. Po dobrze przyjętym debiucie Anywhere but here i nagrodzonym trzema złotymi singlami albumie „To the bone” w duecie z australijskim artystą Andym Wardem, przyszedł czas na debiut w języku polskim. Album promowały single: „Chyba”, „Bez tchu”, „Wytrzymam”, „Bez” oraz „Po kawałku”.