Premiera piątego albumu Jamesa Arthura

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

James Arthur – Bitter Sweet Love

Listen to Bitter Sweet Love by James Arthur.

Czytaj więcej

Właśnie ukazał się długo wyczekiwany album Jamesa Arthura „Bitter Sweet Love”. Artysta już w przyszłym miesiącu zawita do Warszawy!
Nowa płyta Jamesa zawiera uwielbiane już utwory „A Year Ago”, „Blindside”, „Just Us”, „Homecoming”, „Sleepwalking” oraz optymistyczny utwór tytułowy „Bitter Sweet Love”.
Single zapowiadające album od kilku miesięcy wypełniały radia. W ubiegły weekend James był gościem Sunday Brunch oraz Big Show Michaela McIntyre’a w BBC 1. Wcześniej wystąpił w brytyjskich sklepach muzycznych, gdzie zaprezentował fanom wspaniałe akustyczne sety.
„Bitter Sweet Love” to powrót Jamesa do jego najlepszych osiągnięć – artysta wyprodukował trzynaście świetnych kawałków. Po wyjściu na scenę uderzyło go, jak powinien brzmieć jego piąty album. Na wyprzedanych koncertach tłum śpiewał razem z nim jego hity, zanurzając się w emocjach, które James mógł usłyszeć w swoim głosie.
W ciągu kilku dni od zakończenia trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych, James rozpoczął sesje z różnymi producentami. Chciał zobaczyć, komu uda się zrealizować jego wizję. W Los Angeles spotkał się ze Steve’em Solomonem, współautorem przeboju „Say You Won’t Let Go”. Po powrocie do Wielkiej Brytanii próbował nawiązać współpracę z większą liczbą producentów, ale żaden nie równał się ze Steve’em. Wspólnie dokończyli album w Miloco Studios, tworząc doskonały dodatek do jego imponującej już dyskografii.
20 lutego artysta wystąpi w warszawskiej Stodole. Bilety wciąż są w sprzedaży (https://www.ticketmaster.pl/event/james-arthur-bitter-sweet-love-world-tour-bilety/32683). To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć go na żywo, bowiem bilety na wiele nadchodzących koncertów są już wyprzedane. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, poza londyńską Wembley Arena, James wystąpi także na arenie The O2. W sobotę 8 czerwca zawita w rodzinnym Middlesborough na stadionie Riverside – największym występie w jego dotychczasowej karierze.
James otrzymał niedawno nagrodę BRIT Billion, przyznawaną za przekroczenie miliarda streamów w Wielkiej Brytanii. Tym samym dołączył do elitarnego towarzystwa takich laureatów, jak ABBA, Anne-Marie, Coldplay, Ellie Goulding, George Ezra, Lewis Capaldi, Mariah Carey, Rita Ora, Sam Smith i Whitney Houston.
James cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych. Jego liczba stałych słuchaczy na Spotify wynosi ponad 38 milionów. Na początku 2019 roku utwór „Say You Won’t Let Go” otrzymał wyróżnienie za ponad miliard streamów na Spotify – obecnie ma 4 miliardy streamów i 1,5 miliarda wyświetleń na YouTubie. W ubiegłym roku piosenkę nagrodzono diamentowym certyfikatem RIAA.
Poza „Say You Won’t Let Go”, katalog Jamesa Arthura obejmuje kultowe już utwory, takie jak „Impossible”, „Can I Be Him”, „Sun Comes Up”, „Naked”, „Empty Space”, „Rewrite The Stars”, „Falling Like the Stars”, „Train Wreck” czy „Lasting Lover”. Ostatnio popularnością cieszy się też wydany w 2019 roku „Car’s Outside”. Jego poprzedni album, „It’ll All Make Sense In The End” z 2021, powstał w domu podczas lockdownu.
Lista utworów „Bitter Sweet Love”:
1. Bitter Sweet Love
2. Free Falling
3. Sleepwalking
4. Blindside
5. Just Us
6. Comeback Kid
7. From The Jump
8. A Year Ago
9. Ruthless
10. New Generation
11. My Favourite Pill
12. Is It Alright?
13. Homecoming
blank