Skepta powraca po pięcioletniej przerwie

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

https://SMP.lnk.to/GasMeUpDiligent

Skepta – Gas Me Up (Diligent)

Listen to Gas Me Up (Diligent) by Skepta.

Czytaj więcej

Skepta powraca! Najnowszy utwór artysty „Gas Me Up [Diligent]” to produkcja Cardo. Fani nazwali go „Diligent” po viralowym zwiastunie, który pojawił się w kwietniu zeszłego roku.
Piosenka nawiązuje do rapowych korzeni Skepty oraz stanowi zapowiedź długo oczekiwanego albumu „Knife and Fork”. Stanowi także kolejny dowód na to, że Skepta jest jednym z najważniejszych brytyjskich raperów.
Premierze piosenki towarzyszy teledysk, który rozpoczyna się na dachu nowojorskiego jubilera TraxNYC. Sceny nakręcono w całym Londynie. W klipie możemy zobaczyć także Clinta 419. Klip jest dziełem Skepty oraz jego współpracownika Stevo1k.
Niedawno Skepta zapowiedział festiwal Big Smoke Festival, który odbędzie się 6 lipca w Londynie. Poza nim, na scenie pojawią się m.in. Mas Tiempo i The Streets. Więcej informacji znajduje się na stronie Festival Republic (https://festivalrepublic.com/events/big-smoke-festival/). Bilety są już w sprzedaży!
Singiel „Gas Me Up [Diligent]” znalazł się w debiutanckim filmie Skepty „Tribal Mark”, którego premiera odbyła się w środę 24 stycznia. „Tribal Mark” przedstawia historię nigeryjskiego imigranta w Londynie. Skepta nie tylko wystąpił w filmie, ale i był jego współreżyserem i producentem wykonawczym. Co ważne, obsada filmu i zespół produkcyjny w znacznej części składały się z mniejszości etnicznych. To przełomowy projekt firmy Skepty, 1+1 Production.
Wielokrotnie nagradzany Skepta jest jedną z najważniejszych postaci światowej sceny rapowej. Muzyk ugruntował swoją pozycję pozostawiając ślad w świecie biznesu, filmu, mody i muzyki. Nie tylko zdefiniował brzmienie pokolenia, ale i stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci muzyki współczesnej. Jego wczesne wydawnictwa uczyniły go siłą, z którą należy się liczyć, a wydane dotychczas albumy przyniosły mu ogromne uznanie – w tym nagrodę Mercury Prize – i stały się decydującymi momentami w brytyjskim rapie. Nie bez powodu „COMPLEX” uznał Skeptę za najlepszego brytyjskiego rapera wszech czasów!
Skepta wciąż się rozwija. Jego obecny projekt Mas Tiempo, założony wspólnie z Jammerem, ucieleśnia jego fascynację muzyką elektroniczną. Artysta jest również założycielem Big Smoke Corporation, która zajmuje się kreatywnymi przedsięwzięciami. Wśród jego modowych osiągnięć znajduje się własna marka MAINS łącząca jego nigeryjskie i brytyjskie wpływy. Teraz czas na debiut na wielkiem ekranie – debiutancki film „Tribal Mark” to dzieło jego firmy producenckiej 1+1 Productions.
blank