Tones And I przedstawia „Dreaming”. Posłuchaj nowego singla multiplatynowej gwiazdy

Źródło: Warner Music Poland
02/02/24

Tones And I przedstawia „Dreaming”. Posłuchaj nowego singla multiplatynowej gwiazdy

Światowa supergwiazda i nagradzana platyną autorka tekstów, Tones And I, zaprezentowała nowy singiel zatytułowany „Dreaming”. Wokalistka napisała utwór wspólnie z Samem Nelsonem z X Ambassadors, a współprodukowała wraz z Nelsonem i Randym Belculfine’em. Piosence towarzyszy teledysk, który wyreżyserowali Tones And I, Nick Kozakis i Liam Kelly.

„Dreaming” to pierwsza piosenka z mojego nadchodzącego albumu. Zachowuję integralność w moich historiach, które zawsze pochodzą z autentycznych doświadczeń miłości, straty i nadziei. Podświadomie piszę o rzeczach, o których nigdy wcześniej nie pisałam. Pozwalam mojej muzyce wędrować tam, gdzie chce, i nigdy nie próbuję zmuszać jej do podążania w konkretnym kierunku, aby pasowała do trendu lub stylu

– – opowiada Tones And I.


Singiel „Dreaming” ukazuje się w momencie, gdy Tones And I przygotowuje się, by jako support wyruszyć w trasę koncertową z P!NK po Australii.

Tones And I zakończyła 2023 rok potężnym hymnem „The Greatest”, który towarzyszył australijskiej kobiecej drużyny piłkarskiej The Matildas na Mistrzostwach Świata Kobiet FIFA. Utwór zdobył powszechne uznanie krytyków, a „Rolling Stone Australia” zachwycał się: „The Greatest” otwiera się potężnymi smyczkami, po czym dobitne słowa piosenkarki i autorki tekstów docierają, by inspirować.

Tones And I pojawiła się również u boku Bii i Diarry Sylli w utworze „BRING IT ON (Official FIFA Walkout Anthem)”, który wyprodukował RedOne (Lady Gaga, Britney Spears, Nicki Minaj, Justin Bieber). Była to oficjalna piosenka towarzysząca drużynom wychodzącym na boisko podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Australii w 2023 roku. Numer pozostanie oficjalną muzyka wyjściową na każdym mecz FIFA do 2030 roku. Co więcej, Tones And I wykonała porywający set przed finałem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet dla 75 tysięcy widzów na Sydney’s Stadium Australia. Show transmitowano do miliardów ludzi na całym świecie.

Te dwa piłkarskie utwory były następcami singla Tones And I „I Am Free” z 2023 roku, który wraz ze specjalną „wersją fortepianową” zgromadził miliony streamów. Wcześniej Tones and I wydała utwór „I Made It” skomponowany do filmu Netfliksa, „Siła ducha” oraz w 2022 roku „Charlie”. Pojawiła się też gościnnie w „Chant”  Macklemore’a. Artyści niedawno zakończyli serię koncertów po Europie.

Tones And I

Jako niepowtarzalna wokalistka, bystra autorka tekstów, zręczna producentka i pomysłowa twórczyni, Tones And I poszerza granice muzyki pop o swoje nieprzewidywalne i niezaprzeczalne hymny.  Odkąd eksplodowała na globalnej scenie w 2019 roku jako uliczny grajek z Australii, pobiła wiele rekordów, zdobyła liczne nagrody, wyprzedała trasy koncertowe, przekroczyła 10 miliardów streamów i osiągnęła multiplatynowe wyżyny na całym świecie.

Jej przełomowy utwór „Dance Monkey” osiągnął 6-krotną platynę w Stanach Zjednoczonych, stał się najczęściej odtwarzanym utworem w historii aplikacji Shazam i sprawił, że Tones and I została pierwszą artystką, która osiągnęła 2 miliardy streamów na Spotify z jednym utworem. Jednocześnie singiel utrzymywał się w Top 10 najczęściej odtwarzanych utworów wszech czasów na Spotify. Jej EP-ka „The Kids Are Coming” z 2019 roku dotarła do Top 30 listy Billboard 200 i pokryła się złotem.

Długogrający debiut Tones And I, „Welcome To The Madhouse”, zdobył pierwsze miejsce na australijskiej liście albumów w 2021 roku. Wśród pięciu nagród australijskiego przemysłu fonograficznego (ARIA) w karierze, jej „Cloudy Day” zdobył w 2022 tytuł piosenki roku.

Po drodze Tones and I współpracowała z takimi artystami, jak Macklemore, blackbear, Jonas Blue, Sam Feldt i BIA, a także współtworzyła muzykę do filmu Netfliksa „Siła ducha” i sequela hitu „Aquaman i Zaginione Królestwo”.

Przejmując stery, osobiście kształtuje swoją wizję, nie tylko pisząc piosenki i występując z nimi, ale także produkując i reżyserując wizualizacje. Tones And I to kreatywna siła, która nigdy nie przestaje iść naprzód.