Towa Bird zaskoczyła fanów EP-ką „Live from Terminal 5”

Źródło: Universal Music Polska
01/10/24

Towa Bird zaskoczyła fanów EP-ką „Live from Terminal 5”

Materiał zarejestrowano podczas porywającego występu, który artystka dała, supportując Reneé Rapp podczas „Snow Hard Feelings Tour”.

Na złożonym z pięciu utworów wydawnictwie znalazły się m.in. niewydane dotychczas oficjalnie, ale uwielbiane przez fanów „B.I.L.L.S.”, a także energetyczna przeróbka klasycznego utworu Blur „Song 2”.

Zarejestrowana między innymi podczas wyprzedanego koncertu kończącego „Snow Hard Feelings Tour” EP-ka „Live from Terminal 5” pokazuje pełnię koncertowych możliwości Towy, jej wybuchową energię i nieokiełznaną zabawę. Trasa u boku Reneé Rapp pozwoliła tej urodzonej w Hong Kongu artystce zdobyć wielu nowych fanów w Ameryce Północnej, a także zwrócić uwagę tamtejszych mediów. W ramach wspólnej trasy artystki wystąpiły w nowojorskim klubie w Terminal 5 dwukrotnie – 30 października i 3 listopada ubiegłego roku.

Na „Live from Terminal 5” znalazły się m.in. chwalony przez NYLON i „Guitar World” debiutancki singiel Towy „Wild Heart” czy doceniony przez Ones To Watch „Boomerang”. Niewątpliwą gratką dla fanów jest koncertowa wersja antykapitalistycznego hymnu „B.I.L.L.S.”. EP-ka jest dowodem niezwykłej muzykalności i talentu gitarowego artystki, które w połączeniu z surową emocjonalnością czynią ją jedną z najbardziej ekscytujących nowych twarzy na scenie muzycznej.

Tracklistę zamyka najnowszy singiel „Drain Me!”, wysublimowany, pełen pożądania love song napisany wspólnie z Mikkym Ekkonem, współautorem dziewięciokrotnie platynowego singla Rihanny „Stay”. Wydane jesienią „Drain Me!” zyskało uznanie redakcji NME, która nazwała ją „hałaśliwą i seksowną”, dodając, że Towa „napisała queerową historię miłosną na wieki”.

Każda z czterech oryginalny piosenek opublikowanych na „Live from Terminal 5” znajdzie się w studyjnych wersjach na debiutanckim albumie Towy, który ukaże się w tym roku nakładem Interscope.

Lista utworów:

1. Boomerang (Live from Terminal 5)

2. Song 2 (Live from Terminal 5)

3. B.I.L.L.S. (Live from Terminal 5)

4. Wild Heart (Live from Terminal 5)

5. Drain Me! (Live from Terminal 5)

Filipińsko-angielska artystka, która spędziła większość swojego dzieciństwa w Tajlandii i w Londynie, sięgnęła po gitarę w wieku 12 lat. Szlifowała swoją technikę podczas grania piosenek The Kinks, The Who i innych zespołów, które odkrywała dzięki kolekcji płyt swojego ojca. Jako 14-latka założyła swój pierwszy zespół, z którym występowała w barach i na ulicznych festiwalach w Hong Kongu. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na University of London. Wymieniająca wśród swoich największych inspiracji Jimiego Hendriksa, Joan Jett i Prince’a Towa rzuciła szkołę po dwóch latach, by zacząć realizować swoją miłość do muzyki, produkując i współtworząc utwory dla innych artystów, a także publikując filmy, w których przedstawiała własne wersje utworów hip-hopowych, popowych i R&B. 

Gdy jej wyjątkowy gitarowy styl zyskał uznanie na całym świecie, Bird zaczęła dzielić się z odbiorcami swoimi autorskimi piosenkami, co pozwoliło jej podpisać kontrakt z Interscope Records. Planowany na ten rok debiutancki album Towy ma być intymną eksploracją queerowości, tożsamości i tego, jak złożoną relacją jest miłość.

blank