Zara Larsson z kolejną zapowiedzią „VENUS”

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Zara Larsson – You Love Who You Love

Listen to You Love Who You Love by Zara Larsson.

Czytaj więcej

Zajmująca czołowe miejsca na listach przebojów artystka powraca z nowym singlem „You Love Who You Love”! To kolejna zapowiedź jej nadchodzącego albumu „VENUS”, który ukaże się 9 lutego. 7 marca artystka uczci premierę płyty na warszawskim Torwarze.
Energia bogini „VENUS” doskonale ilustruje singiel „You Love Who You Love”, w którym Zara przywołuje skandynawskie pop-rockowe hymny Maxa Martina. Opowieść o toksycznych związkach została wyprodukowana przez wschodzący duet MTHR i napisana wspólnie z częstym współpracownikiem artystki, MNEK. Jak wspomina Zara:

Zaczęliśmy pisać podczas Miesiąca Dumy i rozmawiać o tym, jak niesamowite jest to, że każdy może kochać każdego – ale to nie znaczy, że zawsze powinien! Każdy z nas znał taką osobę (lub nią był), która ciągle wracała do kogoś, kto jest dla niej nieodpowiedni. «You Love Who You Love» mówi temu dość.

Wyjątkowe brzmienie, eklektyczny styl i jasna wizja czynią Zarę Larsson jedną z najważniejszych gwiazd współczesnego popu. Nadchodzący album „VENUS” łączy mitologię z osobistymi doświadczeniami w eksploracji współczesnej miłości: czy to z partnerem („You Love Who You Love”), rodziną („On My Love”), sztuką („End Of Time”) czy samą sobą („Can’t Tame Her”).
„VENUS” to najbardziej złożone dzieło w katalogu Zary. Projekt powstał przy pomocy zróżnicowanego, lecz skupionego na celu zespołu współpracowników – Zara chciała bowiem zaprezentować każdą ze swoich stron. Wspomogły ją w tym klasyczne teksty Ricka Nowellsa (Madonna, Lana Del Rey) w połączeniu z maksymalistycznymi bitami Danji („Blackout” Britney Spears), a także wieloletni współpracownik z Londynu MNEK i szwedzki duet MTHR.
Zara Larsson już od dekady rośnie w siłę. W ubiegłym roku trafiła na pierwsze strony gazet dzięki pionierskiej umowie z własną wytwórnią Sommer House. 25-latka przejęła kontrolę nad całą swoją dyskografią. Nadchodzący album celebruje wiele odcieni miłości, prezentując wszystkie strony jej brzmienia i artyzmu. „Jest trochę przesadzony, ale szczerze mówiąc, to tak naprawdę bardzo ja!”. Nie da się ukryć, że „VENUS” to album godny bogini, choć ozdobiony ludzkim akcentem.
Wszystkie kobiety mają supermoce – Zara wykorzystuje własne do popychania muzyki pop do przodu w kierunku równouprawnienia, jednocześnie nagrywając przebojowe utwory i pobijając kolejne rekordy. Jej debiutancki album „So Good” to drugi najczęściej odtwarzany debiutancki album na Spotify nagrany przez kobietę – zgromadził aż 5,5 miliarda odtworzeń. Twórczość artystki to hit za hitem, wliczając w to potrójnie platynowy „Never Forget You”, w którym gościnnie pojawił się MNEK, platynowy singiel „Lush Life”, „Ain’t My Fault” oraz kawałek „Ruin My Life”, który niedawno pokrył się złotem. Oprócz licznych nominacji artystka otrzymała różne nagrody i odznaczenia takie jak: Swedish Grammy Awards, Nickelodeon Kids’ Choice Awards, MTV EMA i wiele innych. W 2017 roku Zara zagrała koncert towarzyszący ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla.
Podczas lockdownu Zara dała wirtualny występ na platformie Roblox oraz była prezenterką viralowego programu na żywo we współpracy z Ikeą z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W ciągu ostatniego roku powróciła do prawdziwego świata: udała się w wyprzedaną trasę po Europie (Poster Girl), nagrała hit we współpracy z Alesso („Words”, uznany przez Billboard za jedno z najlepszych wydawnictw dance 2022 roku) i w końcu powróciła z „Can’t Tame Her”, a następnie wydała „End Of Time” i „On My Love” zapowiadające jej trzeci album „VENUS”. 2023 rok zakończyła wydaniem świątecznej EP-ki „Honor The Light”. Artystka zapowiedziała niedawno swój aktorski debiut – w 2024 roku zobaczymy ją w filmie Netflixa „A Part Of You”.
blank