Kacey Musgraves opublikowała singiel „Too Good To Be True”

Źródło: Universal Music Polska
03/01/24

Kacey Musgraves opublikowała singiel „Too Good To Be True”

Poruszająca piosenka prezentuje olśniewający głos artystki osadzony w oszczędnej, krystalicznej aranżacji, która eksponuje jej wrażliwość, gdy śpiewa „błagam, nie spraw, bym żałowała, że otworzyłam tę część siebie, którą bałam się oddać ponownie”.

„Too Good to be True” to drugi utwór zapowiadający wyczekiwany album „Deeper Well”. W pierwszej połowie lutego artystka zaprezentowała także piosenkę tytułową. Piąty album Kacey ukaże się nakładem Interscope Records/MCA Nashville już 15 marca. W sobotę 2 marca Musgraves po raz trzeci w karierze wystąpi w „Saturday Night Live”, a tuż przed premierą płyty pojawi się w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Premierze nowego singla towarzyszyło ogłoszenie dat trasy koncertowej „Deeper Well World Tour”. Artystka rozpocznie tournée zaplanowanym na 28 kwietnia koncertem w Dublinie. Do połowy maja gwiazda będzie koncertowała w Europie, natomiast 4 września rusza amerykańska część trasy, która zakończy się w pierwszej połowie grudnia. Podczas „Deeper Well World Tour” Kacey będą supportować Madi Diaz, Father John Misty, Lord Huron i Nickel Creek. Szczegółowe informacje dotyczące trasy znajdują się na oficjalnej stronie Kacey Musgraves.

Nagrywając „Deeper Well”, Kacey połączyła siły ze swoimi wieloletnimi współpracownikami – Danielem Tashianem i Ianem Fitchukiem. Zainspirowana nowojorską dzielnicą Greenwich Village i jej bogatą muzyczną historią, Musgraves nagrała sporą część nowego materiału w legendarnym Electric Ladyland Studios.

– To miejsce ma niesamowitą energię. Są tam dobre duchy – komentuje Musgraves. Za sprawą bystrych obserwacji i wnikliwego spojrzenia na życiowe niuanse, teksty Kacey stają się soczewką, skupiającą się na tych momentach życia, które często pozostają niezauważone. Artystka ma niezwykłą zdolność zamieniania opowieści o tych z pozoru niewiele znaczących chwilach w ponadczasowe teksty, które trafiają do serc słuchaczy na całym świecie.

Choć w pracach nad większością z 14 nowych piosenek Kacey wspierali Fitchuk i Tashian, to na płycie znalazło się także miejsce na piękny, skłaniający do kontemplacji utwór „The Architect”, w powstanie którego zaangażowani byli Shane McAnally i Josh Obsorne.

„Deeper Well” to następca „star-crossed”, który debiutował na szczycie listy Billboard Top Albums Sales i zyskał uznanie krytyki na całym świecie. Płyta trafiła na rynek trzy lata po będącym wielkim wydarzeniem krążku „Golden Hour”, który był trzecim numerem jeden na liście Billboard Top Country Album w karierze Kacey i pomógł jej stać się trzecią artystką w historii, która otrzymała statuetki Grammy, Country Music Association i Country Music w kategorii Album roku.

W ubiegłym roku bogaty dorobek Kacey poszerzył się o kolejne osiągnięcie – pierwszy numer jeden na liście Billboard Hot 100 w karierze gwiazdy za piosenkę „I Remember Everything” nagraną w duecie z Zachem Bryanem. Warto dodać, że piosenka była pierwszym duetem country od 40 lat, który wspiął się na szczyt tego zestawienia (poprzednim razem ta sztuka udała się Dolly Parton i Kenny’emu Rogersowi, którzy w 1983 r. wydali singiel „Islands in the Stream”). „I Remember Everything” zostało nagrodzone Grammy na tegorocznej gali. Kacey i Zach triumfowali w kategorii Najlepsza piosenka country wykonywana przez duet lub zespół. Dzięki tej statuetce Musgraves jest jedyną artystką w historii, która otrzymała Grammy za Najlepszy album country, Najlepszy utwór country, Najlepszy solowy występ country i Najlepszy duet lub grupę country.

blank