Natalia Janoszek: Wiedziałam, że dziewczyny z programu „Królowa przetrwania” mają już wyrobioną opinię na mój temat. Znalazłam się w ogniu ich pytań

Źródło: materiał na licencji: Newseria.pl
blank

Aktorka przyznaje, że w programie „Królowa przetrwania” miała podwójnie trudne zadanie, bo nie dość, że musiała walczyć o tytułowe przetrwanie w tajskiej dżungli, to jeszcze zmierzyć się z ogniem pytań od innych uczestniczek tego reality show. Już na samym początku Natalia Janoszek czuła, że niektóre z nich dystansują się od niej. Mimo wszystko z czasem udało się rozwiać niektóre wątpliwości i przełamać lody.

– Wydaje mi się, że każda z nas, która przetrwała dżunglę, jest królową przetrwania. Dałyśmy radę i pokonałyśmy coś, co nam się wydawało nie do pokonania. Dla mnie najtrudniejsza była walka ze swoimi słabościami, ze swoimi wyobrażeniami, z tym, czym jest ta dżungla, z czym mamy się zmierzyć. Zresztą chyba dla nas wszystkich to było bardzo trudne – mówi agencji Newseria Lifestyle Natalia Janoszek.

Trudne były zarówno wyzwania dnia codziennego, jak i relacje między uczestniczkami. Każda z nich ma bowiem inną osobowość i kieruje się w życiu innymi zasadami.  Do tego dochodziła rywalizacja i walka o bardziej komfortowe warunki bytowania.

– Najbardziej obawiałam się właśnie tego, jak sobie poradzimy wspólnie w dżungli jako grupa 12 dziewczyn. Jednak to jest 12 różnych charakterów, 12 osobowości, a tutaj trzeba było funkcjonować ze sobą nawzajem. Co więcej, jednak była to gra, więc z jakiegoś punktu widzenia każdy tutaj walczył trochę o siebie, a trochę w drużynie. I były momenty, gdzie nawzajem też musiałyśmy się eliminować, więc nie było to łatwe – podkreśla aktorka.

Natalia Janoszek nie ukrywa też, że ona sama miała szczególnie trudny start. Chociażby już na samym początku została zlekceważona przez Anetę Glam-Kurp, która nie chciała podać jej ręki na powitanie.

– Dla mnie dość szokujące było to, że wchodzę jako dodatkowy gracz i już czuję ciężkie brzemię. Zawsze jest ciężko, kiedy wchodzi się jako ta ostatnia osoba trochę po czasie, bo już zawiązały się pewne znajomości, dziewczynom już się wydawało, że są drużyną, że nic więcej się nie zmieni i nagle pojawia się jeszcze jedna. Więc na pewno to było trudne. Ale też zdawałam sobie sprawę z tego, że nie wchodzę do programu z czystą kartą, że dziewczyny w dużej mierze już mają o mnie jakieś przeświadczenie, zbudowane na podstawie tego, co słyszały o mnie w internecie, i że mam zdecydowanie dwa razy cięższą przeprawę – mówi.

Aktorka przekonuje, że zależało jej na tym, by szczerze porozmawiać z pozostałymi uczestniczkami i wyjaśnić wszelkie plotki, nieścisłości czy wątpliwości. Nie było to jednak łatwe.

– Chyba najgorszy moment był wtedy, kiedy musiałam usiąść z dziewczynami przy stole i padł na mnie deszcz pytań, bo po prostu w pewnym momencie już nie wiedziałam, na co odpowiadam, powtarzałam bezwiednie to, co gdzieś mi było mówione. Tak byłam zestresowana tym ogniem pytań, w którym się znalazłam – mówi.

Natalia Janoszek podkreśla też, że nie chciała wchodzić w żadne kłótnie i spory. Skupiła się natomiast na tym, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania i jak najwięcej wnieść do drużyny.

– Postanowiłam dać z siebie sto procent w zadaniach i to było moje clou. I trzymać się z daleka od dram, bo po prostu nie jestem osobą, która dobrze się czuje w dramach, bardzo źle na mnie wpływają. Najważniejsze było dla mnie, żeby być sobą. I też na tym bazowałam. Poza tym nikogo nie oceniałam przez pryzmat tego, czego nie słyszałam – wyjaśnia.

Z perspektywy czasu aktorka nie ma wątpliwości, że taka strategia się opłaciła. Jest też przekonana, że nikt nie ma do niej pretensji, a co więcej – wychodzi z tego programu z przyjaźniami.

– Nie ukrywam, że niektóre przyjaźnie są wręcz zaskakujące. Nie spodziewałam się, że z pewnymi osobami złapię tak bardzo dobry kontakt. Dużym zaskoczeniem była dla mnie Marta Linkiewicz, bo wydawała mi się zupełnie odmienną ode mnie osobą, a jednak złapałyśmy nić porozumienia. I nie ukrywam, że nie mam problemu, żeby z każdym się dzisiaj przywitać, więc to jest bardzo dobry omen – dodaje Natalia Janoszek.

Program „Królowa przetrwania” można oglądać na platformie Player i na antenie TVN7.