„Nie będzie ładnych piosenek” – Julia Kamińska prezentuje debiutancki album „Sublimacja”

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/07/24

„Nie będzie ładnych piosenek” – Julia Kamińska prezentuje debiutancki album „Sublimacja”

„Sublimacja” Julii Kamińskiej to debiutancki album aktorki i wokalistki, w którym główną rolę gra bunt. Utwory nie powstały po to, by się ich przyjemnie słuchało. Każda z nich to zamknięta historia, krótka opowieść o danym zjawisku: o współuzależnieniu,o gaslightingu, buncie, tęsknocie, lęku, samotności, pragnieniu bliskości, o niespełnionym pragnieniu posiadania rodziny…

Debiutancki album Julii zapowiadały m.in. single: Granica, Wstyd, raz dwa trzy oraz Dobrze się mamy MSNR. Przedpremierowo wokalistka wystąpiła ze swoim zespołem podczas festiwalu Next Fest w Poznaniu, gdzie jej koncert spotkał się ze znakomitym odbiorem publiczności. Już 14 czerwca Julia wystąpi podczas festiwalu Co Jest Grane w Warszawie.

Julia kieruje swoją twórczość do osób po przejściach i pokazuje, że mierzenie się z trudnościami jest zagadnieniem uniwersalnym, dotyczącym nas wszystkich. Niektóre z utworów zostały zainspirowane osobistymi doświadczeniami Julii, inne bazują na zasłyszanych historiach lub powstały wyłącznie w oparciu o wyobraźnię autorki. Julia nie wyjawia, które piosenki dotyczą jej życia osobistego. Ta tajemnica daje jej poczucie bezpieczeństwa, jak sama mówi, lubi chować się za podmiotem lirycznym.

Autorką tekstów dwóch piosenek jest pisarka i tłumaczka, Jana Karpienko. Producentem albumu jest Paweł Odoszewski.

Warto podkreślić, że każda z osób, która zakupi płytę, realnie wesprze Fundację Feminoteka, która od 2005 roku przeciwdziała dyskryminacji i przemocy wobec kobiet. Jej główny cel to wspieranie osób, które przeżyły przemoc, w wychodzeniu z niej, wzmacnianiu poczucia własnej wartości, integracji i odzyskiwaniu niezależności. Feminoteka, jako jedyna w Polsce priorytetowo traktuje i specjalizuje się w kwestii przemocy seksualnej.