Ukraińska legenda zapowiada anglojęzyczną płytę. Okean Elzy przedstawia”Voices Are Rising”

Źródło: Warner Music Poland
03/25/24

Ukraińska legenda zapowiada anglojęzyczną płytę. Okean Elzy przedstawia”Voices Are Rising”

Okean Elzy, uwielbiany i nieprzemijający zespół z Ukrainy, ma szansę zaistnieć na globalnej muzycznej scenie dzięki podpisaniu kontraktu z Warner Music. Wraz z ogłoszeniem, grupa podzieliła się nowym singlem „Voices Are Rising”, zapowiadając, że przygotowuje się do wydania swojego pierwszego, w całości anglojęzycznego albumu, co bez wątpienia stanowi kamień milowy w ich znakomitej karierze.

Zespół, którego nazwę tłumaczy się jako „Ocean Elzy” i który słynie z potężnych rockowych hymnów,  jak „На небі” („Na Nebi”) i „Без бою” („Bez boyu”), od dziesięcioleci porywa publiczność w Europie Wschodniej. 

„Voices Are Rising” to piosenka o energii. Każdy ma w sobie ogromne pokłady energii. Wyzwaniem jest wykorzystania tej energii na rzecz dobrych rzeczy. To ważna umiejętność, którą lubię wykorzystywać za każdym razem, gdy napotykam trudności. Bardzo potrzebna piosenka dla mnie i milionów ludzi w tych burzliwych czasach – wyjaśnia główny wokalista, Sviastoslav Vakarchuk aka „Slava”.

Ta pełna emocji rockowa ballada zaczyna się od delikatnych, melodyjnych wersów, by wkrótce przejść w hymniczny refren, który doskonale oddaje ogrom rozpaczy obywateli Ukrainy i reszty świata obserwującego w szoku.

Z nadchodzącym albumem zespół chce przekroczyć granice i podzielić się bogactwem ukraińskiej kultury z publicznością na całym świecie. Ich decyzja o wydaniu anglojęzycznej płyty pojawia się w kluczowym momencie, ponieważ trwająca wojna na Ukrainie podkreśla znaczenie międzynarodowej solidarności i zrozumienia.

Rzeczywiście, Slava był aktywnie zaangażowany we wspieranie ukraińskich żołnierzy na linii frontu, wykorzystując swoją muzykę do podnoszenia na duchu i szerzenia przesłania nadziei w celu podniesienia morale. 

To pewien paradoks – dodaje Slava. Jako muzyk rockowy zawsze wierzyłem w siłę miłości. Ale kiedy wojna toczy się w twoim kraju, zagrażając ludziom, których kochasz, musisz stać się wojownikiem. 

Choć angielski nie jest ich językiem ojczystym, Okean Elzy podchodzą do tego nowego artystycznego przedsięwzięcia z entuzjazmem i determinacją. Współpracując z międzynarodowymi producentami, są gotowi dostarczyć kolekcję piosenek, które pozostaną wierne ich charakterystycznemu brzmieniu, docierając jednocześnie do szerszej publiczności.

Zawsze byliśmy pod wpływem anglojęzycznego rocka i popu – przyznaje Slava. Teraz jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się naszą muzyką w języku, który każdy może zrozumieć. 

Jest mi niezmiernie miło powitać Okean Elzy w katalogu Warner Music Central Europe. Zespół od lat dawał czadu w Europie Wschodniej, a teraz reszta świata zakocha się w ich brzmieniu. Słyszałem muzykę z ich nadchodzącego albumu i mogę powiedzieć, że fanów rocka czeka prawdziwa uczta – Fabian Drebes, jeden z prezesów Warner Music Central Europe.

Poza wydaniem albumu, Okean Elzy przygotowuje się do serii koncertów charytatywnych w ramach trasy „Help for Ukraine”. Zespół planuje wystąpić w Ukrainie, a także w Malmö, Göteborgu, Brukseli, Edynburgu, Birmingham, Manchesterze, Bristolu, Brighton, Berlinie oraz 2 maja w warszawskim Palladium. 

Poprzez swoją muzykę i aktywizm Okean Elzy nadal szerzy przesłanie nadziei i wytrwałości, przypominając publiczności, że „na końcu tunelu jest światło, musimy tylko wszyscy przejść przez tunel i dotrzeć do światła”.