BARANOVSKI prezentuje kolejny utwór ze swojej nowej płyty. Premiera albumu „Ucieczki i powroty“ już 16 lutego

Źródło: Warner Music Poland
02/02/24

BARANOVSKI prezentuje kolejny utwór ze swojej nowej płyty. Premiera albumu „Ucieczki i powroty“ już 16 lutego

„Potwory i demony“ to piąta, a zarazem ostatnia piosenka, jaką BARANOVSKI ujawnia przed premierą swojej nowego albumu. Po przebojowych popowych singlach „Chcę być sobą“, „Joker“, „Sierpień“ i tytułowym „Ucieczki i powroty“ wokalista, kompozytor i producent tym razem prezentuje swoje bardziej rockowe, gitarowe oblicze.

Na płycie „Ucieczki i powroty“, trzecim albumie BARANOVSKIEGO, znajdzie się 10 nowych piosenek, jak zwykle samodzielnie napisanych, skomponowanych i wyprodukowanych przez autora wielu dotychczasowych hitów, z „Lubię być z nią“, „Czułym miejscem“ czy wspomnianym „Sierpniem“ na czele.

Specjalna, limitowana wersja płyty dodatkowo zawierać będzie piosenkę „Wróć“ nagraną z wykorzystaniem głosu nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego, która do tej pory zaliczyła ponad 4 miliony wyświetleń na YouTube.

Tuż po premierze albumu BARANOVSKI ze swoim zespołem wyrusza w trasę koncertową promującą nową płytę. Obejmie ona 12 miast. Pierwszym przystankiem będzie Wrocław 22 lutego, finał odbędzie się w Warszawie 7 kwietnia. 

Od debiutu BARANOVSKIEGO mija właśnie 6 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał dwa albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazała się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach na kraju.