Foster The People wracają w wielkim stylu! Posłuchaj nowego singla „Lost In Space”

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/03/24

Foster The People wracają w wielkim stylu! Posłuchaj nowego singla „Lost In Space”

Foster The People, twórcy platynowych i diamentowych hitów, wracają z idealnym na wakacje singlem „Lost In Space”.

To pierwszy od ponad trzech lat utwór grupy trzykrotnie nominowanej do Grammy. Za produkcję nagrania odpowiada wokalista i autor tekstów zespołu, Mark Foster, którego wspierał Isom Innis.

Piosenka „Lost In Space” zapowiada czwarty album Foster The People zatytułowany „Paradise State of Mind”. Premiera została zaplanowana na 16 sierpnia 2024.

Płyta zaczęła się od próby skrzyżowania disco, funku, gospel, jazzu i wszystkich tych dźwięków z końca lat 70. XX wieku. To był taki piękny czas, kiedy te różne style muzyczne krzyżowały się ze sobą. Czas takich artystów, jak Nile Rogers i Chic, Tom Tom Club i Giorgio Moroder – mówi Mark Foster.

Chciałem się w to zagłębić i dowiedzieć się, co ci twórcy wtedy robili. Myślałem również o tym, że tamta epoka ma muzyczne i społeczne podobieństwa do czasów, w których znajdujemy się teraz. Z gigantyczną recesją, politycznymi zawirowaniami po Wietnamie i innymi poważnymi napięciami. Ale potem zobaczyłem te przejawy radości w muzyce i zacząłem myśleć o radości jako akcie sprzeciwu – kontynuuje artysta.

Okładka albumu to zamówiony przez Fostera obraz olejny uznanego brooklińskiego artysty Matta Hansela. Dzieło przedstawia zróżnicowane przestrzenie umysłu.

Foster the People, z blisko 8 miliardami streamów i prawie 2,5 miliardami wyświetleń na YouTube, okazał się światową sensacją dzięki kalejdoskopowej i roztańczonej wersji muzyki pop. Założony w Los Angeles w 2009 roku zespół z multiinstrumentalistą, wokalistą i autorem tekstów Markiem Fosterem na czele, zdobył sławę w 2010 roku debiutanckim singlem „Pumped Up Kicks”, który znalazł się na szczycie listy przebojów Alternative Songs Billboardu, a następnie spędził osiem kolejnych tygodni na 3. miejscu głównego zestawienia Hot 100. Numer trafił także na wysokie pozycje list przebojów na całym świecie. Hit, który w USA zdobył diamentowy status, zapewnił Foster The People pierwszą nominację do Grammy (w kategorii Best Pop Duo/Group Performance), a także nagrodę Billboard Music Award 2012 (w kategorii Top Rock Song). Z ponad miliardem odsłuchów na Spotify, „Pumped Up Kicks” zachwycił fenomenalnym teledyskiem, który znalazł się w prestiżowym klubie miliarda wyświetleń na YouTube.

W 2011 roku zespół Foster The People wydał debiutancki, trzykrotnie platynowany album „Torches”, który dotarł na szczyt zestawień Top Rock Albums i Top Alternative Albums Billboardu, a także do 8. miejsca na głównej na liście amerykańskiego notowania. Płyt zdobyła nominację do Grammy, a ponadto pochodzący z albumu utwór „Houdini” dostał kolejną. W 2014 roku ukazał się album „Supermodel”, który, częściowo napędzany złotym singlem „Coming of Age”, zajął pierwsze miejsce zarówno na liście Top Rock Albums, jak i Top Alternative Albums Billboard, debiutując jednocześnie na 3. miejscu zestawienia Billboard 200.

Zespół koncertował na całym świecie, pracując nad materiałem na swój trzeci album, „Sacred Hearts Club” z 2017 roku. Płyta, która ostatecznie pokryła się złotem, przyniosła kolejny hit w postaci 4-krotnie platynowego „Sit Next To Me” (200 milionów streamów, 20 tygodni na Billboard Hot 100).

Po serii singli w 2020 roku ukazała się niezależna EP-ka „In the Darkest of Nights, Let the Birds Sing”, na której znalazł się numer „Lamb’s Wool”.