Janek Traczyk singlem „Czekam na jutro” otwiera nowy rozdział swojej muzycznej twórczości

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/17/24

Janek Traczyk singlem „Czekam na jutro” otwiera nowy rozdział swojej muzycznej twórczości

Janek Traczyk, wokalista i kompozytor, zwycięzca 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, opublikował klip promujący utwór „Czekam na jutro”. Piosenka zapowiada nowy muzyczny rozdział artysty i rozpoczyna współpracę z Warner Music Poland. Producentem muzycznym wydawnictwa jest Kuba Dąbrowski.

Po bardzo dobrze przyjętym debiucie („Nadal jestem” – 2020r.) Traczyk wraca z nową muzyką – utworem „Czekam na jutro” – i wciąż buduje świat, przepełniony miłością, wrażliwością, szczerością – jednak proponuje nowe brzmienia. Bezpretensjonalny i szczery Janek, którego z codziennych relacji znają jego fani w social mediach, w swojej muzyce opowiada historie miłości, pragnień, zawodów, szczęśliwych i nieszczęśliwych zakończeń. Artysta zarówno na co dzień jak i w swojej twórczości nie boi się mówienia o emocjach, czym zjednał sobie rzesze oddanych fanek i fanów.

Bardzo cieszę się, że nareszcie nastał ten dzień, to moje „jutro”, na które tyle czekałem. Utwór zapowiada nowy kierunek mojej muzycznej twórczości. Nie chciałbym być kojarzony wyłącznie z bólem i nieszczęśliwą miłością, stąd w nadchodzącym singlu dużo jest pozytywnej energii. „Czekam na jutro” to piosenka o radosnym oczekiwaniu na piękne rzeczy, które mogą nas spotkać, o miłości, o dostrzeganiu wartości w otaczających nas ludziach i wydarzeniach. To moja propozycja muzyczna na nadchodzące wakacje, która mam nadzieję umili słuchaczom słoneczne dni 

-– mówi Traczyk o wydawnictwie.


Ostatnie miesiące były dla Janka niezwykle pracowite. Artysta aktywnie koncertuje ze swoim autorskim materiałem, a także występuje gościnnie w rozmaitych koncertach telewizyjnych, a także gra główną rolę w spektaklu „We will rock you” w TM ROMA. Był to również czas intensywnej pracy nad nowym materiałem z producentem Kubą Dąbrowskim.

Teledysk do utworu wyprodukowało Studio Powidok. Wideo pokazuje, że mimo tego, że nasze marzenia są na wyciągnięcie dłoni, to na drodze pojawia się wiele barier i zakrętów, trzeba być wytrwałym, nie dać zbić się z tropu, aby osiągnąć swój cel. „Czekam na jutro” to piosenka o tym, żeby nie bać się próbować mimo napotykanych trudności, wierzyć w spełnianie marzeń. Bardzo zależało mi, aby oddać wielowymiarowość „czekania na jutro” i cieszę się, że reżyser klipu Przemek Gomuła ze Studia Powidok zrozumiał mnie bez słów w tej materii – mówi o teledysku Janek Traczyk. O oprawę wizualną zadbała Ola Bodnaruś – fotografka, autorka okładki singla „Czekam na jutro”.

Janek Traczyk – wokalista, kompozytor, aktor musicalowy. Artysta wydał swój debiutancki album „Nadal jestem” a także EP’kę „Świątecznie…”, z którymi gra swoje autorskie koncerty. Tytułową piosenką „Nadal jestem” wygrał Debiuty podczas 58.KFPP w Opolu. Janek występuje gościnnie w rozmaitych koncertach i programach telewizyjnych (m.in.: Wakacyjna Trasa Dwójki, Jaka to melodia, Polskie Biesiady, jest również odtwórcą głównych ról w Teatrze Muzycznym ROMA, m.in.: „We will rock you’, „Piloci”, „Aida”, czy  „Waitress”. W 2018 zajął drugie miejsce w IX edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.