Anitta wydała wyczekiwany album „Funk Generation”

Źródło: Universal Music Polska
04/26/24

Anitta wydała wyczekiwany album „Funk Generation”

Nominowana do Grammy międzynarodowa gwiazda Anitta dzieli się ze światem swoim nowym albumem.

Na płycie zatytułowanej „Funk Generation” znajdują się single „Grip”, „Fria” oraz „Ahi”. W tym ostatnim gościnnie pojawia się Sam Smith.

– „Funk Generation” ucieleśnia każdy niuans tego w 100% brazylijskiego gatunku muzycznego, który ukształtował mnie zarówno jako człowieka, jak i jako artystkę – mówi Anitta. – Funk jest zakorzeniony w kulturze tych, którzy mieszkają w brazylijskich fawelach, skąd pochodzę. Często był niesprawiedliwie oceniany jako pozbawiony wartości artystycznej, a nawet kojarzony z przestępczością zorganizowaną. Odzwierciedla dyskryminację klasową i rasizm, które prześladują nasze społeczeństwo. Moje pokolenie przyjęło rytm, wyłoniło się z faweli i podbiło Brazylię – dodaje.

Anitta podkreśla, że nowy projekt jest dla niej wyjątkowy. – Przyświecał mi zamiar stworzenia międzynarodowego albumu funkowego. Zawsze o tym marzyłam. To satysfakcjonujące widzieć, że funk stał się źródłem inspiracji i sztuki na globalnej scenie. Piosenki, które nagrałam na ten album, czerpią z różnych gatunków – znajdziecie tam zarówno funk carioca (znany też jako Rio funk – przyp. red.), jak i pop czy muzykę elektroniczną. Zadbałam o to, by nad płytą pracowali uznani brazylijscy producenci funkowi. Razem stworzyliśmy coś, przy czym można się dobrze bawić, tańczyć i śpiewać – komentuje artystka.

Album ukazuje się tuż po znakomitych występach Anitty podczas Latin American Music Awards, gdzie artystka wykonała piosenki „Double Team” i „Sabana” i po jej doskonale przyjętej niezapowiedzianej wcześniej wizycie na Coachelli. Artystka pojawiła się na festiwalu, by wspólnie z Peso Plumą wykonać „BELLAKEO”.

Artystka ogłosiła niedawno trasę koncertową „The Baile Funk Experience Tour”, w ramach której zaprezentuje unikatowe funkowe doświadczenia w specjalnych, kameralnych miejscach w różnych zakątkach świata. Tournee rozpocznie się 18 maja w Meksyku i będzie pierwszym północnoamerykańskim w karierze artystki. Anitta odwiedzi m.in. Los Angeles, Nowy Jork, Miami, Chicago, Toronto i wiele innych. Większość koncertów wyprzedała się w zaledwie kilka dni po uruchomieniu sprzedaży. W Nowym Jorku zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy zdecydowali się dodać do rozpiski drugi występ.

Po zakończeniu trasy po Ameryce Północnej, Anitta przeniesie się na do Ameryki Południowej, a następnie do Europy, by wystąpić m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie czy Amsterdamie.

Album jest następcą ubiegłorocznej, złożonej z trzech utworów EP-ki „Funk Generation: A Favela Love Story”, na której znalazły się uwielbiane przez fanów „Funk Rave”, „Used To Be” i „Casi Casi”.

  

blank