Saweetie nagrała utwór z gwiazdą z Indii. Diljit Dosanjh celuje w globalny rozgłos

Źródło: Warner Music Poland
03/27/24

Saweetie nagrała utwór z gwiazdą z Indii. Diljit Dosanjh celuje w globalny rozgłos

Kultowy indyjski aktor i piosenkarz, Diljit Dosanjh, kontynuuje podbój świata i nawiązał kolejną międzynarodową współpracę. Tym razem z amerykańską supergwiazdą rapu, Saweetie. Świeżo po sukcesie przełomowej kooperacji z Sią, Diljit i Saweetie przedstawia „Khutti”, energetyczny utwór, który rozpali parkiety na całym świecie.

Nakręcony w malowniczej scenerii teledysk oddaje esencję beztroskich letnich wibracji i zaraźliwej energii. Pierwsza w historii współpraca Saweetie z indyjskim artystą bez wątpienia zaowocuje hitem lata.

Współpraca z Saweetie przy „Khutti” była niesamowitym doświadczeniem. Jej wokal naprawdę podniósł poziom piosenki. Stworzyliśmy zabawny, żywiołowy utwór, który łączy nasze odrębne muzyczne światy. Ta współpraca oznacza coś więcej niż tylko tworzenie muzyki. To podróż artystycznych odkryć i wzajemnego szacunku, którą zawsze będę cenić 
— mówi Diljit Dosanjh.


Świetnie się bawiłam pracując z Diljitem nad tym utworem. „Khutti” naprawdę przynosi tę wesołą letnią energię i nie mogę się doczekać, aż fani go usłyszą. Ta współpraca była dla nas okazją do rozwoju jako artystów i odkrywania różnych dźwięków. Icy Girls są międzynarodowe, więc zabieram nas w świat i łączę siły z najlepszymi z najlepszych
— potwierdza Saweetie.


Wpływ Diljita Dosanjha na muzyczną scenę jest niezaprzeczalny. Jego ostatnia współpraca z Sią przy „Hass Hass” przełożyła się na 1. miejsce na liście przebojów Apple Music India i 4. lokatę w Spotify Top 200 w Indiach. Diljit stał się ponadto pierwszym pendżabskim artystą, który wystąpił na festiwalu Coachella (kwiecień 2023). Ma za sobą także koncerty w najróżniejszych miejscach na świecie, jak Toronto czy Sydney, a niedawno ogłosił DIL-LUMINATI Tour po Ameryce Północnej.

Saweetie, znana z hitów z pierwszych miejsc list przebojów i charyzmatycznej prezencji scenicznej, robi furorę na międzynarodowym rynku od 2018 roku. Dzięki nominacjom i wyróżnieniom do prestiżowych nagród, takich jak People’s Choice Awards, Billboard Music Awards i MTV Music Awards, Saweetie wniosła swój niezrównany talent do bezprecedensowej współpracy z indyjskim gwiazdorem. Fani zarówno Diljita, jak i Saweetie byli mile zaskoczeni po ogłoszeniu tej epickiej kooperacji i nie mogą się doczekać, aby zobaczyć tę nieoczywistą parę razem.