ANGELENA: Mam prawo być mocno wkurzona

Źródło: Warner Music Poland
03/27/24

ANGELENA: Mam prawo być mocno wkurzona

“Mogło być?” to trzeci singiel z serii dziewczyńskich utworów ANGELENY, w których artystka ukazuje różne strony kobiecej natury. 

ANGELENA tym razem zwraca uwagę na emocje złości i pożądania pokazując, że kobiety również mają prawo się wkurzać i okazywać to, kiedy coś idzie nie po ich myśli. Brzmieniowo utwór osadzony jest na vintage basie, syntezatorach i mocnym, zadziornym wokalu, balansując gatunkowo pomiędzy indie, a alternatywnym popem

My dziewczyny często wpadamy w pułapkę “nie wychylania się”, bycia pokorną i powściągliwą w wyrażaniu swoich emocji. A przecież dopiero otwarte mówienie o nich może być dla nas prawdziwie wyzwalające. Chciałabym, żeby każda z nas bez obaw mogła wyrażać całą gamę swoich uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Mam prawo być na coś mocno wkurzona i pozwolić sobie to odczuwać, tak samo mogę czegoś mocno pragnąć i nie muszę się tego wstydzić – co nie zawsze było dla mnie takie oczywiste
— mówi ANGELENA. 


Każdy z czterech singli z serii GIRL(s) pokazuje inną wersję tej samej dziewczyny – jej charakteru, przeżyć i doświadczeń. Każdy z utworów posiada również swój odrębny kolor. Siłą rzeczy muzycznie utwory te także różnią się między sobą. W “Mogło być?” możemy dostrzec wiele inspiracji gatunkowych, dzięki czemu piosenka może stać się idealnym soundtrackiem zarówno do chillowego relaksu, jak i do nocnej jazdy autem.

Seria utworów jest zapowiedzią nowego albumu. Do tej pory poznaliśmy już wciągający historią singiel “Piroklastycznie” i zaskakujący brzmieniowo “Matcha Girl”. Po “Mogło być?” ostatnim z utworów będzie “Stan Stały”, nawiązujący do jednego z utworów z debiutanckiego albumu, który ukaże się wiosną.

ANGELENA to pochodząca z Lublina artystka, która samodzielnie pisze teksty, komponuje i wydaje swoją muzykę. Odpowiada również produkcyjnie za sferę wizualną swojego projektu artystycznego, do której przykłada dużą wagę. Jej twórczość można określić mianem konceptualnej, ponieważ wokół jednej idei artystka gromadzi wiele utworów ubierając całość w spójny stylistycznie obrazek.

Po wydaniu debiutanckiego albumu “Pulsar” we wrześniu 2023, artystka nie zatrzymuje się i serwuje słuchaczom kolejny projekt wydając regularnie nowe single i zapowiadając następny album.

Jej utwory zaczęły regularnie pojawiać się na playlistach EQUAL Polska, gen Z oraz New Music Friday, a liczba słuchaczy zainteresowanych jej twórczością sukcesywnie wzrasta. 

W lutym ANGELENA wydała wyjątkową Live Sesję (Galactic Session), która ukazuje materiał z jej debiutanckiego albumu w nowych aranżacjach oraz galaktycznej scenografii.