Twenty One Pilots prezentują swój najnowszy utwór oraz teledysk – „Next Semester”

Źródło: Warner Music Poland
03/27/24

Twenty One Pilots prezentują swój najnowszy utwór oraz teledysk – „Next Semester”

Zdobywcy nagrody GRAMMY® duet Twenty One Pilots ogłosił szczegóły swojej wielkiej, światowej trasy koncertowej The Clancy World Tour i podzielił się nową piosenką „Next Semester” z ich długo oczekiwanego, zbliżającego się albumu „Clancy”, który ukaże się 17 maja za pośrednictwem Fueled By Ramen . 

Twenty One Pilots będzie świętować wydanie „Clancy” podczas The Clancy World Tour. Fani mogą wziąć udział w oficjalnej przedsprzedaży zespołu, która rozpocznie się 2 kwietnia (USA/CA) i 3 kwietnia (UK/EU/AU/NZ), a wszystkie pozostałe bilety będą dostępne w ogólnej sprzedaży o godzinie 10:00 czasu lokalnego w piątek – 5 kwietnia. Bilety i szczegółowe informacje na temat światowej trasy koncertowej Twenty One Pilots „The Clancy World Tour” można znaleźć na stronie www.twentyonepilots.com/tour.

W zeszłym miesiącu Twenty One Pilots powrócili z informacją o albumie i wydali singiel przewodni „Overcompensate” wraz z towarzyszącym mu oficjalnym teledyskiem wyreżyserowanym przez Reel Bear Media. Utwór, który od razu znalazł się w Top 5 listy przebojów Alternative Radio, wywarł na słuchaczy ogromne wrażenie, tak samo jak poprzednio wciągnął ich imersyjny świat „Trench”.

Po zgromadzeniu ponad 33 miliardów streamów na całym świecie i ponad 3 milionach sprzedanych biletów podczas światowych tras koncertowych, duet Tylera Josepha i Josha Duna z Columbus w stanie Ohio stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów XXI wieku i na nowo zdefiniował brzmienie pokolenia. Współprodukowany przez Josepha i Paula Meany’ego album „Clancy” stanowi kolejny rozdział w ambitnej, wielopłytowej historii zespołu, która rozpoczęła się za sprawą przełomowego, multiplatynowego albumu „Blurryface” z 2015 roku. Co więcej, nadchodząca premiera krążka 17 maja zbiega się z 9. rocznicą wydania ich debiutanckiej płyty.

Twenty One Pilots poszerzyli ambitną koncepcję „Blurryface” o album „TRENCH”, który w 2018 roku uzyskał platynowy status. Zawierający multiplatynowe i platynowe single „Chlorine”, „My Blood” i nominowany do nagrody GRAMMY® „Jumpsuit”, album zajął wysokie miejsca na listach „Best of „Billboardu, KERRANG!, Alternative Press i Rock Sound, który uplasował go na 1. miejscu.

Epicki album duetu „Scaled And Icy” z 2021 roku zadebiutował na 1. miejscu na listach przebojów Billboard Top „Rock Albums” i „Alternative Albums”, a także dotarł do 3. miejsca na liście Billboard 200, co oznacza najlepszy tydzień otwarcia dla rockowego albumu w 2021 roku. Z płyty pochodzą single „The Outside”, „Saturday” i „Shy Away”. Ostatni z nich dotarł na szczyt Alternative Radio w ciągu 3 tygodni, co umieściło Twenty One Pilots w elitarnym gronie U2, R.E.M., The Cure, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters, czyli zespołów, które dotarły na 1. miejsce listy w 3 tygodnie lub krócej.