„Back to Front – Live in London” – Peter Gabriel na żywo z Londynu

Źródło: Universal Music Polska
03/26/24

„Back to Front – Live in London” – Peter Gabriel na żywo z Londynu

10 maja na rynek trafi „Back to Front – Live in London” Petera Gabriela w wersji 4K Ultra High Definition Blu-ray.

„Back to Front – Live in London” to występ zawierający wykonanie pełnego albumu „So”. Spektakularne widowisko zarejestrowano w londyńskiej O2 Arenie podczas dwóch koncertów w październiku 2013 r., używając do tego najnowszej technologii Ultra High Definition 4K.

Koncerty były częścią obchodów 25-lecia albumu przełomowego w karierze artysty. Gabrielowi towarzyszył wówczas ten sam zespół, który koncertował z nim w latach 1986/87: David Rhodes, Tony Levin, Manu Katché, David Sancious, Jennie Abrahamson i Linnea Olsson. Fani po raz pierwszy mogli wówczas wysłuchać tego multiplatynowego krążka od początku do końca w koncertowej wersji. Na „Back to Front” znalazł się bonus – prezentujący kulisy pracy nad koncertami dokument „The Visual Approach”.

Daniem głównym jest tutaj repertuar z „So”, ale koncert uzupełniły niedokończone, niewydane wcześniej bądź wymyślone na nowo utwory, które świetnie wypadają w sąsiedztwie klasycznych hitów artysty, odzwierciedlając, jak wielowymiarowym artystą jest Peter Gabriel. Dzięki innowacyjnemu oświetleniu i inscenizacji „Back to Front – Live in London” przynosi wizualną i narracyjną ucztę, która jak nigdy wcześniej pozwala widzowi poczuć, że uczestniczy w koncercie.

Szczególnie wartym uwagi utworem jest otwierający koncert, niedokończony wówczas utwór „Daddy Long Legs”. Finalnie piosenka przeistoczyła się w „Playing for Time” i trafiła na ubiegłoroczny, doceniony przez krytyków album „i/o”, który cały czas jest dostępny na CD, winylu i w digitalu.

W tym roku mają się ukazać także inne wydawnictwa w 4K: Mötley Crüe – „The End – Live In Los Angeles”, Black Sabbath – „The End”, Eric Clapton – „Slowhand At 70 Live At The Royal Albert Hall” i Steven Wilson – „Home Invasion In Concert At The Royal Albert Hall”.

Peter Gabriel – „Back to Front – Live in London” – lista utworów:

1) Daddy Long Legs   

2) Come Talk To Me   

3) Shock The Monkey   

4) Family Snapshot   

5) Digging In The Dirt   

6) Secret World   

7) The Family And The Fishing Net   

8) No Self Control   

9) Solsbury Hill   

10) Show Yourself   

11) Red Rain   

12) Sledgehammer   

13) Don’t Give Up   

14) That Voice Again   

15) Mercy Street   

16) Big Time   

17) We Do What We’re Told (Milgram’s 37)   

18) This Is The Picture (Excellent Birds)   

19) In Your Eyes   

20) The Tower That Ate People   

21) Biko

Materiał dodatkowy dostępny w HD: Peter Gabriel & Rob Sinclair – „Back To Front – The Visual Approach”

blank