Mixtape „Still Learning” Caity Baser już dostępny

Źródło: Universal Music Polska
03/18/24

Mixtape „Still Learning” Caity Baser już dostępny

W zestawie m.in. nominowane do BRIT „X&Y”, „Pretty Boys” i najnowszy singiel „Oh Well”.

Wyczekiwany mixtape Caity Baser zatytułowany „Still Learning” trafił do serwisów cyfrowych. Złożone z 13 utworów wydawnictwo ukazało się nakładem EMI Records / Chosen Music. W zestawie znalazły się m.in. znane wcześniej „X&Y” i przełomowe dla kariery Caity „Pretty Boys”. Eklektyczny mixtape jest kwintesencją Baser, pokazując wszystkie odcienie jej twórczości oraz osobowości.

– Włożyłam w ten mixtape każdą cząstkę siebie. Wszystko pochodzi wprost z mojego serca, więc pokochajcie go tak samo jak ja. Znajdziecie tutaj wszystko – miłość, pasję, nienawiść, gniew, żarty, chaos, nonsens – cała ja w jednym miejscu. – komentuje Caity. O najnowszym singlu zatytułowanym „Oh Well” Caity artystka mówi: – Ta piosenka prawdopodobnie najlepiej podsumowuje całe wydawnictwo. Wszystko dookoła jest do bani, ale czasem trzeba machnąć na to ręką i po prostu powiedzieć: no cóż.

Ostatnie miesiące to pasmo sukcesów w życiu urodzonej w Southampton 21-latki. Caity była nominowana do BRIT w kategorii wschodząca gwiazda, artystka znalazła się także w prestiżowym zestawieniu BBC Sound Of 2024.

„Still Learning” – lista utworów:

1. I’m A Problem

2. The Plot

3. Showgirl

4. Pretty Boys

5. I Love Making Bad Boys Cry

6. 2468

7. X&Y

8. Everything Everywhere All At Once

9. Bicker

10. Grow Up

11. Oh Well

12. Choose Me

13. I’ll Be Here For You

„Still Learning” jest dostępne w wersji cyfrowej, a także na winylu. W sprzedaży było także wycenione na 5 funtów limitowane wydanie na CD, ale nakład rozszedł się na pniu. Ustalenie ceny na tak niskim poziomie było podziękowaniem ze strony Caity za wsparcie otrzymywane od fanów. Szczęśliwcy, którzy załapali się na egzemplarze ograniczonego nakładu, uzyskali także wcześniejszy dostęp do biletów na rozpoczynającą się 26 marca, największą dotychczasową trasę Baser po Wielkiej Brytanii. Obok solowych koncertów artystka ma w planie zawitać na kilka festiwali, m.in. Liverpool Sound City (Caity będzie headlinerką tej imprezy), Isle Of Wight Festival, TRNSMT Festival i Latitude Festival.

Umiejętność pisania charakterystycznych, chwytliwych popowych piosenek w połączeniu z nieprzeciętną osobowością sprawiają, że Caity szybko zdobyła spore grono zagorzałych fanów. Mieszkająca w Londynie 21-latka zasłynęła w publikacją improwizowanej piosenki w czasie lockdownu. Dzięki temu w ciągu zaledwie roku zamieniła maleńkie, mieszczące mniej niż 100 osób kluby na sceny brytyjskich festiwali. Artystka zdobyła uznanie krytyków i doczekała się hitów notowanych na krajowych listach i prezentowanych rozgłośniach. „NME” nazwało ją „najbardziej dowcipną nową twarzą na popowej scenie”, brytyjski „Rolling Stone” okrzyknął Baser mianem „nowej ulubienicy pokolenia Z”, a magazyn muzyczny chwalił jej EP-kę, pisząc, że to „popowy chaos w najlepszym wydaniu”.

blank