Scooter z płytą „Open Your Mind And Your Trousers”

Źródło: Universal Music Polska
03/25/24

Scooter z płytą „Open Your Mind And Your Trousers”

Wydawnictwo to 15 nowych hitów w charakterystycznym dla Scootera stylu.

Z niewielką pomocą Wszechmogącego Scooter uratował rave na swoim ostatnim albumie „God Save The Rave”. Grupa promowała krążek identycznie zatytułowaną, wyprzedaną trasą koncertową po Europie. Następnie fascynująca historia sukcesu H.P. Baxxtera i jego zespołu została doskonale udokumentowana w filmie „FCK 2020 – dwa i pół roku ze Scooterem”, którym najbardziej utytułowany niemiecki zespół techno najpierw podbił ekrany kin, a następnie na wiele tygodni rozgościł się w Top 10 najpopularniejszych produkcji na platformie Netflix.

Teraz czas na nowy rozdział. 21. album Scootera zatytułowany „Open Your Mind And Your Trousers” ukazał się 22 marca. Krążek zawiera 15 nowych hitów w charakterystycznym dla Scootera stylu.

Album zapowiadały single „Techno Is Back”, „Rave & Shout”, „Waste Your Youth” czy „For Those About To Rave”, w przygotowaniu których zespół wspierali m.in. wielka gwiazda – DJ Timmy Trumpet oraz duet producencki Harris & Fort. Do składu Scootera powrócił Jay Frog. Pojawił się także nowy talent w postaci Marca Blou.

Utwór „I Keep Hearing Bingo” jest chwytliwym wprowadzeniem do nowego albumu. – Płynęliśmy promem z Amsterdamu do Newcastle. Było tam pełno Szkotów. Większość z nich grała w bingo. W pewnym momencie krupier krzyknął: „ciągle słyszę bingo”, co podsunęło mi pomysł na kawałek – wyjaśnia H.P. Baxxter. W zestawie wyróżnia się także „Let’s Do It Again”, które nieoczekiwanie wprowadza klimat big room. Ten utwór ma szansę stać się czarnym koniem „Open Your Mind And Your Trousers”.

„Ardrhu” jest hołdem H.P. Baxxtera dla klasycznego techno. – Tego gatunku nie gra się wyłącznie w Berghain. Można go także usłyszeć na dużych festiwalach. Zależało nam na tym, żeby stworzyć bezpośredni instrumentalny kawałek, który bije cię prosto w twarz – komentuje artysta.

– Postanowiliśmy wrócić do numeru, unosił się nad nami przez 23 lata. „Posse – I Need You On The Floor” był przełomowym momentem w historii Scootera. Wprawdzie trafił do Top 10, ale nigdy nie otrzymał należnej mu uwagi – sugeruje frontman. – Zamykamy rozdział, który obejmował takie utwory jak „Hyper! Hyper”, „Endless Summer” czy „I’m Raving”. „Posse” wprowadziło nas w nową fazę i zwiastowało falę kolejnych sukcesów. Z racji na to, że ten kawałek wiele dla nas znaczy, postanowiliśmy całkowicie go przeorganizować. Poza znajomym samplem wokalnym wszystko jest tutaj nowe – dodaje. Efektem jest „Posse Reloaded”, będące owocem współpracy Scootera i FiNCH.

Cisza to słowo, które nie funkcjonuje w słowniku Scootera. Każdy, kto kiedykolwiek widział na żywo zespół dowodzony przez H.P. Baxxtera wie jedno: będzie głośno! Dziesiątki tysięcy fanów, którzy wznoszą ręce w powietrze i wspólnie z krzyczącym liderem świętują metaforyczną „demolkę” miejsca, w którym odbywa się koncert. Jego zawołania w stylu „ruszcie tyłki” lub „chcę widzieć wasz pot” od końcówki marca będą wybrzmiewać w największych halach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Holandii. To nie wszystko. Z monumentalnych wież zbudowanych z kolumn popłyną dźwięki takich klasyków jak „Maria (I Like It Loud)”, „The Logical Song” czy „How Much Is The Fish?”. Całonocnym tańcom będą sprzyjać również numery z nowej płyty „Open Your Mind And Your Trousers”.

– Dzięki koncertom zapewnimy naszym fanom niezapomniane chwile. Mamy nie tylko genialny dźwięk, ale też coś dla oczu – masę pirotechniki, fajerwerków i miotaczy ognia – zapowiada H.P. Baxxter.

Trasa „Thirty Tough and Dirty!” rusza 28 marca w Stuttgarcie. Oto ogłoszone dotychczas koncerty:

28.03 – Hanns-Martin-Schleyer-Halle, Stuttgart (DE)

29.03 – ÖVB Arena, Bremen (DE)

30.03 – Barclays Arena, Hamburg (DE)

02.04 – Stadthalle, Rostock (DE)

04.04 – Festhalle, Frankfurt am Main (DE)

05.04 – Ziggo Dome, Amsterdam (NL)

06.04 – Westfalenhalle, Dortmund (DE)

09.04 – Mercedes-Benz Arena, Berlin (DE)

11.04 – Olympic Hall, Munich (DE)

12.04 – Wiener Stadthalle, Vienna (AT)

13.04 – Arena Nürnberger Versicherungen, Nuremberg (DE)

16.04 – Hallenstadion, Zurich (CH)

17.04 – Sick Arena, Freiburg (DE)

Scooter pojawi się w tym roku także na wybranych europejskich festiwalach.

blank